Menu

Gdzie ma powstać trzypiętrowy meczet z 18-metrowym minaretem i centrum handlowym?

Gdzie ma powstać trzypiętrowy meczet z 18-metrowym minaretem i centrum handlowym?
Dublin doczeka się największego meczetu w kraju. (Fot. Getty Images)
O pozwolenie na budowę jednego z największych meczetów w kraju wystąpiła grupa dublińskich muzułmanów. Świątynia miałaby powstać w dzielnicy Blanchardstown.
Reklama

Jeszcze w sierpniu organizacja Shuhada Foundation of Ireland złożyła wniosek o pozwolenie na budowę 3-piętrowego meczetu wraz z centrum kultury i szkołą, na terenie dawnej siedziby HSE Warrenstown House w północnym Dublinie.

Nieruchomość, która służyła między innymi jako szkoła, została sprzedana wraz z 72 akrami ziemi w 2015 roku za €920 tys. Obecnie w lokalu mieści się mały meczet i prywatna szkoła muzułmańska prowadzona przez Shuhada Foundation.

Jak donosi „Irish Times”, organizacja stara się o rozbudowę centrum od września ubiegłego roku. W budynku miałaby się znaleźć między innymi sala gimnastyczna z szatniami, restauracja, salon fryzjerski, sklep z żywnością halal, sale spotkań oraz kryte boisko na zewnątrz.

Plany zakładają ponadto budowę minaretu o wysokości ponad 18 metrów.

Meczet ma stanąć w północnym Dublinie. (Fot. Fingal County Council)

Do 24 października składać można opinie w sprawie projektu w Fingal County Council. Po tym terminie urząd wyda decyzję w sprawie pozwolenia na budowę.

Meczet w Blanchardstown byłby drugim specjalnie wybudowanym na ten cel budynkiem w Dublinie i trzecim w Irlandii. Pozostałe znajdują się w Clonskeagh (południowe przedmieścia Dublina) oraz Ballyhaunis (hrabstwo Mayo).

Budowanie minaretów jest w niektórych krajach zakazane prawnie. Na przykład w wyniku referendum decyzję taką wydano w 2009 roku w Szwajcarii.

 

  Komentarze


  • Kasia
   5 września 2017, 20:42

   Wszystkiego dla muzułmanów bo są Poz prawem a my za niedługo pokłony do Allaha

  • THC
   7 września 2017, 14:44

   Wybuduja przy pomocy polskich budowlancow hehehehe dobre.

  • Kira
   7 września 2017, 21:25

   Absolutnie nie powinno sie na to pozwolić !!!!!!!!!!

  • Ja
   8 września 2017, 00:11

   To jest przerazajace ze za chwile w IE moze sie dziac to co w UK. Muzulmanie beda wprowadzac swoje prawa i beda ponad prawem bo trzeba byc tolerancyjnym. Oby rzadzacy w IE uczyli sie na cudzych bledach.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama