Menu

"Gazeta Polska Codziennie": Polacy walczą w Syrii z tzw. Państwem Islamskim

Losy Polaków w Syrii można śledzić na portalach społecznościowych. (Fot. Facebook/ArcherPL)
Ośmiu Polaków na własną rękę wyjechało do Syrii, by walczyć z tzw. Państwem Islamskim. Dołączyli do Międzynarodowej Grupy Zadaniowej "Gniew Eufratu", w skład której wchodzą również siły kurdyjskie wspierane przez USA oraz syryjskie siły demokratyczne - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
Reklama

Grupa ośmiu Polaków swoje działania w ramach "Gniewu Eufratu" opisuje na Facebooku.

"Nie wyobrażam sobie, żeby MON czy MSZ potępiło ich za walkę z ISIS" - ocenił dla "GPC" członek sejmowych komisji obrony oraz spraw zagranicznych Przemysław Czarnecki.

"Gdy gdzieś na froncie sytuacja wymyka się spod kontroli, wsiadamy do pick-upów i jedziemy na miejsce. Podróż nieraz trwa nawet 6 godzin. Z uwagi na to, że nasza grupa zadaniowa składa się m.in. z weteranów Gromu, Formozy, SAS-u, JWK, Rangersów, Legionistów i Marines, walka nie trwa długo, gdy już dotrzemy do wyznaczonego miejsca" - opisują Polacy na Facebooku.

"Gniew Eufratu" uczestniczy obecnie w odbijaniu At-Tabaki, miejscowości położonej w pobliżu największej zapory wodnej w Syrii. Kilka dni temu członkowie grupy podali, że prawie wszyscy są ranni, a jeden Polak doznał bardzo ciężkich obrażeń.

 

  Komentarze


  • Po co ?
   12 maja 2017, 10:00

   no i po co ? im naprawde sie nudzi nieroby jedne

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama