Menu

Gatwick najmniej punktualnym lotniskiem w UK tego lata

Gatwick najmniej punktualnym lotniskiem w UK tego lata
Pasażerowie na lotnisku Gatwick powinni uzbroić się w cierpliwość. (Fot. Getty Images)
Podróżni korzystający z lotniska w Gatwick najczęściej cierpią w czasie wakacji z powodu opóźnień lotów - poinformowało BBC ma podstawie danych Civil Aviation Authority (CAA). Rejsy z portu między czerwcem a sierpniem są opóźnione średnio o 27 minut.
Reklama

Spośród 10 najpopularniejszych linii latających z i do Wielkiej Brytanii, najgorzej wypada pod względem punktualności easyJet. Średnie opóźnienia wynoszą tu 24 minuty.

Władze Gatwick, drugiego najruchliwszego międzynarodowego portu lotniczego Londynu, winą za słabe wyniki obciążają częściowo strajki na innych europejskich lotniskach oraz złe warunki atmosferyczne.

„Zdajemy sobie sprawę, jak niedogodne są dla naszych pasażerów opóźnienia i staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, by im zapobiegać. W ostatnich latach Gatwick doświadczyło wielu problemów, na które nie mieliśmy wpływu: strajki kontrolerów lotów we Francji, Hiszpanii, Grecji i Włoszech, zatłoczona przestrzeń powietrzna nad niektórymi częściami Europy i Londynem oraz zła pogoda. Punktualność jest dla nas priorytetem i już teraz obserwujemy korzyści z ulepszeń jakie wprowadziliśmy, by rozwiązać ten problem” - tłumaczy rzecznik portu lotniczego.

easyJet tłumaczy opóźnienia podobnymi przyczynami.

„EasyJet obsługuje największą ilość lotów w Wielkiej Brytanii, przewożąc ponad 79 mln pasażerów rocznie. W 2017 roku obsłużymy o 33% więcej rejsów niż w 2011. Mniej niż 0,8% naszych lotów jest opóźniona o ponad 3 godziny. Pomimo czynników zewnętrznych, jak zatłoczona przestrzeń powietrzna - szczególnie nad Londynem oraz rekordowa ilość strajków kontrolerów lotów, udało nam się zmniejszyć ilość długich opóźnień” - przekonuje rzeczniczka firmy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama