Menu

Foka na spacerze w Yorkshire. 70 km od morza

Foka na spacerze w Yorkshire. 70 km od morza
Samiec foki dopłynął rzeką 70 km od morza. (Fot. Thinkstock)
Wędrowcy w Anglii napotkali zdezorientowaną fokę w parku Yorkshire Dales. Zwierzę znajdowało się kilkadziesiąt kilometrów od morza. Eksperci przypuszczają, że foczka rzeką zapuściła się w głąb parku w poszukiwaniu pożywienia.
Reklama

Foka wypoczywała na brzegu rzeki Swale we wsi Topcliffe koło miejscowości Thirsk w Yorkshire. 

Zwierzę, które okazało się samcem foki, wypatrzył spacerujący nad rzeką 48-letni Tony Wilson. "Myślałem, że to owca. Jednak kiedy podszedłem bliżej, okazało się, że to foka" - relacjonował Anglik.

Foki to ssaki, które zwykle preferują środowisko morskie, ponieważ tam znajduje się większość ryb, którymi się żywią. Zdarza się jednak, że wpływają także do słodkich akwenów wodnych.

"Ogólnie rzecz biorąc, foki znajdują drogę powrotną do morza, o ile nie napotkają na żadne sztuczne przeszkody, takie jak śluzy. Jeśli tak się stanie, ludzie muszą im pomóc i przetransportować je do morza" - podkreśliła Bex Lynam z North Sea Wildlife Trusts.

Przyrodnicy zaapelowali do mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby poinformowali organizacje RSPCA albo BDMLR (British Divers Marine Life Rescue), jeśli zobaczą foki w nietypowym dla nich środowisku.

 

  Komentarze


  • PLski
   15 kwietnia, 21:43

   Dobrze ze nie trafiła na Polaków, bo by ją zjedli ,słyszałem ze emigranci Polscy w uk zjadali łabędzie z parków,a ryby,już nie wspomnę nawet,ponoć jakiś właściciel stawu rybnego zakazał im tam wstępu,bo wyjedli mu większość ryb zamiast wypuszczać spowrotem do wody

  • UK
   16 kwietnia, 18:23

   Teraz teren powoli przejmują Rumuni i Bułgarzy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama