Menu

Ekspert o Brexicie: Pracodawcy najpierw będą musieli poszukać pracownika Brytyjczyka (wideo)

Ekspert o Brexicie: Pracodawcy najpierw będą musieli poszukać pracownika Brytyjczyka (wideo)
Rynek pracy w Wielkiej Brytanii ulegnie drastycznej zmianie. (Fot. Thinkstock)
"Planowane założenie jest takie, że pracodawcy w Wielkiej Brytanii najpierw będą musieli poszukać pracownika Brytyjczyka, a jeśli nie znajdą takowego, to dopiero wtedy będą mogli dokonywać naboru poza terytorium Zjednoczonego Królestwa, czyli korzystać z pracowników czy to z Unii, czy spoza Unii" - tłumaczy dr Wojciech Lewandowski z Instytutu Europeistyki UW.
Reklama

 

    Komentarze


    • Wolny
      12 września 2017, 13:02

      Czyli nie ma o co sie martwic !. Krata nie bedzie potrzebna , THC I Czytelnik moga zwijac interes . Pamietajcie podatek 40% w Polsce od 60 K ktore tu macie to zostanie wam akurat na przezycie heheheh :D

    • Erun
      12 września 2017, 13:06

      Bo co? jesteśmy gorszego sortu? ...a nie dorozwoje z Brytanii z lepszej gliny?

    • Czytelnik
      12 września 2017, 13:15

      Jak tam rezydenturki spakowane hahaha

    • Tantric
      12 września 2017, 13:53

      Czytelnik ty pakuj ale zaskórników do skarpety , bo nie wystarczy ci na podatek w Polsce :-)

    • THC
      12 września 2017, 14:22

      @Erun: nie gorszy sort tylko nie jestes u siebie i nie masz paszportu. Gorszy sort sie pakuje, a Czytelnik robi bizens. Jak przyjada uchodzcy z Syrii i sie rozpakuja to moze dadza wam bazarowke za darmo. Spakowani?

      #spakowani
      #torbawkrate
      #bazarowka
      #marianzwasem
      #janusze
      #plebs
      #beneficiarze

    • Abdul Beshuya
      12 września 2017, 14:24

      Tak jest juz teraz. Tyle ze nieoficjalnie.

    • Zenek
      12 września 2017, 14:57

      Czyli widze ze w najbliższym czasie dobrym pomysłem na biznes byłby handel torbami w UK.
      #biznes
      #spakowane
      #bazarowka

    • Do THC
      12 września 2017, 15:24

      I co ze masz brytyjski passport? W dalszym ciagu masz tez polski.I wszystko bedzie Cie obowiazywalo jak zwyklego Mariana bez paszportu. Juz w Polsce zacieraja rece na takich jak Ty.Wiem co mowie,bo matka pracuje w skarbowce.Jedyne wyjscie to pozbycie sie naszego passportu.Juz od dawna byla po cichu mowa o tym,oni sie ciesza ze Anglia wychodzi bo kasy przybedzie.

    • Nie-czytelnik/Nie-pajac
      12 września 2017, 15:39

      Ten caly Czytelnik i reszta pomiotu sa zakompleksionymi idiotami albo masturbantami wiecznymi. Jednoczesnie raczej bezrobotni, bo spedzaja tyle czasu na londynku. A gdzie rodzina, przyjaciele, praca, codzienne zycie, przyjemnosci? Jak ktos juz napisal, nie zdziwilbym sie gdyby nawet nie byli w UK czy nie mieli paszportow. Niech nie ukrywaja sie pod glupimi nickami a ujawnia sie, poddajac weryfikacji swoich slow. Zalosne pajace. A raczej pajacyki, bo pajac jest chociaz w czyms dobry - pajacowaniu. A pajacyk to taki szczeniak pajaca, wiec potrafi tylko mialczec i piszczec.

    • THC
      12 września 2017, 17:19

      @Nie-czytelnik/Nie-pajac: a co bys zrobil jak by sie okazalo, ze mowie prawde? I ze pracuje w korpo za £60k/rok
      pajacu. Spakowany? Polski paszport stracil waznosc dawno temu i nie bede wyrabial nowego, bo w PL i tak nie istnieje, jestem dumny z mojego Brytyjskiego paszportu.

      #spakowani
      #plebs

    • Aa g
      12 września 2017, 19:01

      Thc z psychologicznego punktu widzenia to nawet jesli masz 60 tys na rok i ten swoj wymarzony paszport polsatu to i tak drzemie w tobie zakompleksiony prostak o niskiej samoocenie....nawet wysoki status spoleczny (bo taki przeciez posiadasz) nie zagwarantuje ci nigdy tego ze pozbedziesz sie swojego gleboko zakorzenionego leku przed....no wlasnie czego sie boisz ? Moja rada idz do psychoanalityka (przez cie stac) i opowiedz o tym co robisz tu na londynku a napewno zdziwisz sie prawda jaka uslyszysz na swoj temat..chlopie z kompleksow raczej sie nie wyleczysz ale moze przestaniesz sie osmieszac.

    • THC
      12 września 2017, 19:55

      @Aa g: juz w PL, czy jeszcze zostaniesz, zeby uzbierac na danine dla prezesa po powrocie? I oddaj benefity nielegalnie pobierane.

    • Aa g
      12 września 2017, 20:52

      Thc powiem to tylko raz i nie zeby czyms sie chwalic i bawic w przepychanki slowne z toba czy innymi " brytyjczykami" ...moj zawod jest na liscie SOL kazdego rozwinietego kraju na swiecie takze moge zyc gdzie zechce. Kazdego roku inwestuje w swoje kwalifikacje takze nie musze dodawać ze zarobki rosna szybciej niz twoje ego po dodaniu paru nedznych komentarzy na londynku. Jakie sa i czy wogole sa nigdy sie nie dowiesz bo po co maja ci sie kichy krecic z zawisci. Niedługo wracam do Pl bo ja kocham a i wykonyjac moj zawod moge zyc tam jak paczek w masle takze jaki sens zyc w tym gnijacym kraju. I na koniec dla twojej informacji nigdy nie mialem styczności z zasilkami tudzież ludzmi ktorzy z nich zyja(polskiego pochodzenia oczywiscie ) takze nie wiem skad u ciebie taka obszerna wiedza w tym temacie. Idz chlopie do tego lekarza usiadz powiedz o swoich problemach on czy tez ona pomoga bo jak widzisz na kazdym kroku sam sobie w twarz plujesz .

    • Baramba
      12 września 2017, 23:02

      Dr Wojciech to chyba nie rozumie o czym pisze. Tutaj wszyscy zaczynają się pakować będzie walka o każdego pracownika bez względu na pochodzenie hehe

    • Hans
      12 września 2017, 23:54

      Baramba 100% racji !!!

    • THC
      13 września 2017, 11:01

      Musicie mnie zrozumiec,ja zycia latwego nie mialem.Dlatego teraz te 60 k to raj na ziemi dla mnie.Matce zawsze brakowalo pieniedzy bo ojciec pil,jak nie pil to mnie lał.Zrobilem Ang passport bo nie mam gdzie wracac.I tu jest moj dom,rodzina malo co sie odzywa,malo znajomych,zycie osobiste takie sobie.Zaczynam popadac w depresje ?Ale ciesze sie ze innym sie nie uklada I chca wracac I beda musieli wracac.To chyba za to co mnie kiedys spotkalo.

    • Agi
      13 września 2017, 11:57

      Brawo Aa g... już od dawna widzę dużą aktywnosc THC i Czytelnika. Nie daje sie jednak prowokowac, bo szkoda czasu i atłasu dla tych frustratów! :) tak naprawdę to obaj zasługują na współczucie. Nie mają własnego życia i podkrecają atmosferę na londynku! Jakie to smutne ;) Pozdrawiam

    • THC
      13 września 2017, 14:54

      @Agi: i wypowiedziala sie benficiara, pracujaca na czarno w hotelu bed & breakfast.

    • Aldona
      13 września 2017, 20:05

      THC to typowa małomiasteczkowa polska patologia,która przypadkowo znalazła się w UK i ten kraj uratował mu życie...Takich jak on jest zapewnie sporo na wyspach i choćby codziennie nim pomiatano i pluto w twarz,zawsze będzie się cieszył ze swego losu,ponieważ nie zna innego życia poza tym...

    • THC
      14 września 2017, 12:06

      @Aldona: spakowana? W UK nie ma miejsca dla sciemniaczy.