Menu

Dzień ojca po królewsku. Książę Karol i synowie opublikowali osobiste zdjęcia

Dzień ojca po królewsku. Książę Karol i synowie opublikowali osobiste zdjęcia
Następca brytyjskiego tronu z synami: Williamem i Harrym. (Fot. Screenshot/Twitter/Kensington Palace @KensingtonRoyal)
Książę Karol, jego synowie William i Harry opublikowali z okazji wczorajszego Dnia Ojca zdjęcia z prywatnej kolekcji. Wszystkie świadczą o niezwykłej więzi, jaka panuje w męskiej linii brytyjskiej rodziny królewskiej.
Reklama

Najstarsza fotografia pochodzi z 1958 i pokazuje małżonka Elżbiety II z synem – Karolem. Kensington Palace, który reprezentuje Williama i Harry’ego, zamieścił na Twitterze ich zdjęcie z ojcem w tej samej pozie, w szkockich górach i z kijami do wędrówek.

Wszyscy są uśmiechnięci i najwyraźniej są zadowoleni ze swojego towarzystwa. Zdjęcie opatrzono podpisem: „Wszystkiego najlepszgo z okazji Dnia Ojca. Życzymy wszystkim ojcom bardzo szczęśliwego dnia” - poinformował dziennik „The Telegraph”.

W mediach społecznościowych pojawiła się jeszcze jedna wyjątkowa fotografia. Jest na niej książę William ze swoim synem Georgem. W ciągu kilku godzin zdjęcie zachwyciło ponad 6 tys. użytkowników Twittera. Nie zamieszczono natomiast żadnego zdjęcia księcia Williama z córką Charlotte.

Okazję uczcił też Clarence House, reprezentujący Karola i jego małżonkę księżną Kornwalii. Na koncie pary pojawiło się zdjęcie małego Karola z księciem Edynburga w łodzi motorowej.

Dzień Ojca w Wielkiej Brytanii obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca - podobnie, jak Dzień Ojca w USA, który świętowano wczoraj, czyli 19 czerwca.

W Polsce Dzień Ojca każdego roku obchodzony jest natomiast zawsze tego samego dnia - 23 czerwca. Data ta pozostaje niezmienna od 1965 roku. W tym roku 23 czerwca wypada w piątek.

Ojciec i syn, czyli William i George. (Fot. (Fot. Screenshot/Twitter/Kensington Palace @KensingtonRoyal)

 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

  Sport


  Reklama