Menu

Dublin: Każda ulica będzie miała przydzielonego gardzistę

Dublin: Każda ulica będzie miała przydzielonego gardzistę
Pilotażowy program w stolicy Irlandii. (Fot. Getty Images)
Każda ulica w Irlandii będzie miała przypisanego gardzistę - poinformował zastępca komisarza, Pat Leahy. Do końca roku projekt wprowadzany będzie w Dublinie, a następnie w całym kraju.
Reklama

System działa już od kilku lat i bardzo dobrze się sprawdza w północnej części stolicy, dlatego do 2018 roku ma być rozszerzony na całe miasto. Jego głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom zgłaszania konkretnemu funkcjonariuszowi kwestii związanych z ładem społecznym oraz jakością życia w danej okolicy.

Po przydzieleniu do konkretnej ulicy mundurowi będą wyposażani w informacje na temat jej mieszkańców, według danych z Centralnego Urzędu Statystycznego (CSO).

“Jest to część projektu modernizacji, której celem jest przywrócenie działań gardy na szczeblu lokalnym. Chcemy wzudzić w funkcjonariuszach poczucie odpowiedzialności i przynależności do konkretnych miejsc. System daje też pole dla kreatywności i innowacyjności – gardziści mogą przedstawiać własne pomysły i rozwiązania dla danego rejonu” - przekonuje Leahy.

Obecnie program jest testowany także w Louth i Kildare.

“W 2015 roku nasz pilotażowy program został nagrodzony European Public Sector Award (EPSA). W najbliższych tygodniach rozpoczniemy rozszerzanie go na cały Dublin. Już niebawem każdy mieszkaniec kraju powinien dokładnie wiedzieć, kto w jego okolicy pełni funkcję community garda” - zapewnia Leahy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.04.2018
  GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

  Sport


  Reklama