Djokovic w ćwierćfinale Wimbledonu

Szczęśliwy Djokovic po meczu z Francuzem (Fot. Getty Images)
Rozstawiony z numerem pierwszym, a zajmujący drugie miejsce w światowym rankingu tenisistów, Novak Djokovic awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. Serb pokonał Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 6:3, 6:4, 7:6 (7-5).

27-letni Djokovic to finalista ubiegłorocznej edycji londyńskiej imprezy i zwycięzca tego turnieju w 2011 roku. W kolejnej rundzie zmierzy się z Chorwatem Marinem Cilicem.

Wcześniej do ćwierćfinału awansował broniący tytułu Brytyjczyk Andy Murray, który pokonał wczoraj reprezentanta RPA Kevina Andersona 6:4, 6:3, 7:6 (8-6). Teraz jego rywalem będzie Bułgar Grigor Dimitrow.

Wczoraj na 1/8 finału rywalizację kobiet zakończyła Agnieszka Radwańska (nr 4.), która przegrała z Rosjanką Jekateriną Makarową (nr 22.) 3:6, 0:6.