Djokovic: Mecze na głównych kortach Wimbledonu powinny się rozpoczynać wcześniej

Novak Djokovic uważa, że pewne elementy Wimbledonu mogłyby być zorganizowane lepiej. (Fot. Getty Images)
'Mecze na głównych kortach w Wimbledonie powinny rozpoczynać się wcześniej' - uważa Serb Novak Djokovic, gwiazda światowego tenisa i rekordzista w liczbie wygranych imprez wielkoszlemowych.

Godziny rozgrywania meczów to jeden z głównych tematów tegorocznego Wimbledonu.

Ponieważ zmagania na dwóch głównych arenach All England Lawn Tennis and Croquet Clubu rozpoczynają się o godz. 13:00 bądź 13:30 czasu lokalnego, zdarza się, że spotkań wieczornych nie udaje się dokończyć tego samego dnia ze względu na obowiązującą od godz. 23:00 ciszę nocną i są one przekładane na kolejny dzień.

Taka sytuacja spotkała też 36-letniego Serba, którego mecz w 1/8 finału z Hubertem Hurkaczem musiał zostać przerwany w niedzielę po dwóch setach i był dokończony dzień później.

"Myślę, że początek meczów może zostać przesunięty co najmniej na 12:00. To by zrobiło różnicę. Zrozumiałe jest, że trudno przewidzieć moment rozpoczęcia późniejszych pojedynków, dlatego organizatorzy powinni rozważyć wcześniejszy początek rywalizacji" - tłumaczył rozstawiony z "dwójką" Djokovic, który walczy o piąty z rzędu i ósmy w karierze triumf na trawiastych kortach Wimbledonu.

Na pozostałych kortach spotkania rozpoczynają się zwykle o godz. 11:00 czasu lokalnego.