Menu

Chelsea Clinton zamierza pójść w ślady rodziców

Chelsea Clinton zamierza pójść w ślady rodziców
"Możliwość pojawienia się na arenie politycznej kolejnej pani Clinton nie wzbudza entuzjazmu Demokratów". (Fot. Getty Images)
Nie jest wykluczone, że Chelsea Clinton, córka Hillary Clinton i byłego prezydenta Billa Clintona, pójdzie w ślady swoich rodziców i zdecyduje się kandydować do Kongresu - spekuluje gazeta "The Hill" w wydaniu internetowym.

Okazją do wejścia Chelsea Clinton w szranki wielkiej polityki mogą być przyszłoroczne wybory do Kongresu. Jedną z możliwości byłyby starania o wybór na miejsce obecnie 79-letniej Nity Lowey, przedstawicielki Partii Demokratycznej ze stanu Nowy Jork, która nie zamierza ubiegać się o następną kadencję.

Bardziej ambitnym celem byłoby rozpoczęcie przez 37-letnią córkę byłego prezydenta i byłej sekretarz stanu starań o miejsce w Senacie, gdyby senator Kirsten Gillibrand, przedstawicielka Partii Demokratycznej ze stanu Nowy Jork, zdecydowała się ubiegać o mandat Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Na razie Chelsea Clinton, żona bankiera inwestycyjnego Marca Mezvinskiego i matka dwojga dzieci, nie narzeka na brak zajęć. Jest wiceprzewodniczącą fundacji charytatywnej Clinton Foundation założonej przez jej ojca, wykłada na Uniwersytecie Columbia zarządzenie opieką medyczną, a w wolnych chwilach na Twitterze krytykuje dobrego znajomego swoich rodziców - Donalda Trumpa.

Możliwość pojawienia się na arenie politycznej kolejnej pani Clinton nie wzbudza entuzjazmu Demokratów. "Poczekajmy, aż kurz opadnie po ostatniej kampanii, zanim zaczniemy mówić o kolejnej Clinton biorącej udział w wyborach" - oznajmił jeden ze strategów Partii Demokratycznej anonimowo cytowany na łamach dziennika "The Hill".

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama