Menu

"Był pan karany?": Na Wyspach nowe przepisy dla imigrantów

Niedotrzymanie procedury bez uzasadnionego powodu będzie skutkowało odrzuceniem wniosku. (Fot. Getty Images)
Od kwietnia tysiące imigrantów spoza Unii Europejskiej przed rozpoczęciem pracy w Wielkiej Brytanii będzie musiało okazać świadectwa niekaralności. Ma to dotyczyć kandydatów na nauczycieli, pielęgniarzy i opiekunów.
Reklama

Zgodnie z nowymi przepisami, osoby wykwalifikowane do pracy z dziećmi i dorosłymi potrzebującymi wsparcia, starające się o wizę pracowniczą na Wyspy, będą musiały przedstawiać pisemne oświadczenie o niekaralności.

Obecnie we wniosku o wizę wystarczy deklaracja aplikanta. Od kwietnia będą wymagane oficjalne dokumenty ze wszystkich krajów, w których dana osoba przebywała co najmniej przez rok w ciągu ostatnich 10 lat.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zastrzegło, że niedotrzymanie procedury bez uzasadnionego powodu będzie skutkowało odrzuceniem wniosku - nawet jeżeli zostaną spełnione pozostałe kryteria.

Zdaniem ministra Roberta Goodwilla z Home Office, dla niektórych osób przedstawienie zaświadczeń z każdego kraju pobytu może być po prostu niewykonalne.

"Priorytetem jest zapewnianie bezpieczeństwa naszym rodzinom, społeczeństwu i krajowi. Kryminaliści zza granicy nie mają absolutnie prawa do pracy z najbardziej wrażliwymi osobami. Już teraz możemy odmówić wizy karanym, jednak sprawdzanie rejestru osób chcących pracować z dziećmi lub wrażliwymi dorosłymi daje nam dodatkowe zabezpieczenie" - podkreśla szef resortu, cytowany przez "The Times".

To nie koniec zmian. Imigranci będą mieli zakaz powrotu na 12 miesięcy, jeśli pozostaną na Wyspach po wygaśnięciu wizy dłużej niż 30 dni, a nie jak obecnie - 90.

Ponadto przyjezdni spoza UE będą deportowani, jeśli ich roczne zarobki będą mniejsze niż £35 tys., zamiast obowiązującego obecnie progu £20,8 tys. rocznie.

 

  Komentarze


  • Morus
   19 marca 2017, 11:44

   Nowe prawo dopiero za 2 lata będzie dotyczyć wszystkich obywateli UE. Wiec nie musicie się spieszyć z pakowaniem.

  • Mc Thomas
   19 marca 2017, 12:04

   "Od kwietnia będą wymagane oficjalne dokumenty ze wszystkich krajów, w których dana osoba przebywała co najmniej przez rok w ciągu ostatnich 10 lat". AHahahahaha-taki jest mój komentarz. Brytyjski aparat władzy w głupocie już dawno wyprzedził polski. Jak oni chcą sprawdzić na terenie ilu krajów przebywał delikwent w ciągu ostatnich 10 lat i jak długo? Koleś przyniesie zaświadczenie z jednego afrykańskiego albo azjatyckiego kraju i powie, że tam przebywał przez ostatnie 10. Jak oni mu udowodnią że tak nie było kiedy nie potrafią policzyć nawet ilu obywateli Unii Europejskiej żyje w Wlk. Brytanii? Widzę, że w dzisiejszych czasach logika to towar deficytowy nawet wśród dobrze wykształconych ludzi, a w szczególności wśród nich.

  • Czytelnik
   19 marca 2017, 12:41

   Bardzo dobrze i jak bracia chyba teraz przestaniecie ukrywać prawdziwe dochody i skończy sie praca typu limited company gdzie zatrudniona jest mamusia jako sprzątaczka lub księgowa nigdy nie będąc w uk, zaniżając tym samym dochody. Bye bye juz za 2 lata

  • Insane
   19 marca 2017, 13:10

   Wot angielska logika. Brzmi tak samo absurdalnie jak "brytyjscy naukowcy". He he he - jakby to powiedzial Piotr Zyla

  • THC
   19 marca 2017, 13:40

   Morus głąbie czytaj uważnie > Ponadto przyjezdni spoza UE > SPOZA UNII !

  • Czytelnik
   19 marca 2017, 14:58

   Ktoś tu poszedł po rozum do głowy.Przyjemnie się czyta takie artykuły.

  • Czytelnik 2
   19 marca 2017, 18:24

   To dotyczy tych z Poza Krajow Unii Europejskiej ...To powinni zrobic juz dawno , poniewaz niektorzy nawet nie podaja prawdziwych Imion , nazwisk a nawet dat urodzenia..

  • Andzej duda
   20 marca 2017, 00:41

   mam zyrandol wiem jak wlaczyc reszta mnie nie obch

  • THC
   20 marca 2017, 13:31

   Bardzo dobrze, karani z Polski juz nie uciekna do UK! 29 Mar zaczyna sie proces opuszczenia EU, zanim opuscimy EU oficijalnie, fajnie by bylo, zeby odsiac gorszy sort (czyt.: kryminalistow, beneficiarzy, dresiarzy, self-employed). Zostawic tych co maja umowe o prace!!! A reszta niech sie zacznie pakowac lepiej. Super!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama