Menu

Brytyjski rząd dementuje, że rozważa podatek od pracowników z UE

Brytyjski rząd dementuje, że rozważa podatek od pracowników z UE
Pracodawcy mieliby płacić 1000 funtów podatku za każdego pracownika pochodzącego z kraju UE... (Fot. Thinkstock)
Rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May zdementowała wczoraj, jakoby rząd w Londynie rozważał wprowadzenie po Brexicie podatku w wysokości tysiąca funtów rocznie płaconego przez pracodawców od każdego pracownika z jakiegoś kraju UE.
Reklama

Brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill poinformował na wczorajszym posiedzeniu komisji w Izbie Lordów, że podatek ten jest "czymś, co można by było wprowadzić" w odniesieniu do pracowników z państw Unii Europejskiej po Brexicie.

Jednak rzeczniczka Downing Street oświadczyła, że słowa Goddwilla zostały wyrwane z kontekstu i źle zrozumiane. "Wydaje się, że doszło do pewnej nadinterpretacji. Nie ma tego w planach rządu" - zapewniła.

Wielka Brytania wprowadziła już "podatek od pracownika", którym obciążane będą firmy zatrudniające pracowników spoza państw Unii Europejskiej. Zacznie on obowiązywać od kwietnia.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów opartych na swobodzie przepływu osób - jednej z podstawowych zasad jednolitego unijnego rynku - w Wielkiej Brytanii mogą bez przeszkód mieszkać i podejmować pracę obywatele pochodzący z 27 pozostałych krajów UE. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii ma się to jednak zmienić.

Minister Goodwill zapowiedział też możliwość uruchomienia programu, zgodnie z którym do Wielkiej Brytanii mogliby przyjeżdżać na krótkoterminowe kontrakty pracownicy rolni. 

 

    Komentarze


    • Patriota
      12 stycznia 2017, 10:02

      Czytelnik spakowany?

    • Czytelnik
      12 stycznia 2017, 10:14

      System punktowy jest najlepszym rozwiązaniem pozwoli to pogonić patologie ,beneficiarzy itp

    • Ja
      12 stycznia 2017, 10:37

      Jaki podatek od kwietnia I jaka to kwota ?Wie moze ktos cos ?Dziekuje.

    • Obcy
      12 stycznia 2017, 11:10

      Brexit nadciąga a z nim poważne konsekwencje. Już pierwsze przecieki dostają się do mediów co w Wielkiej Brytanii będzie się działo gdy wyjdą z Unii Europejskiej. Jak widać imigranci zostaną usunięci, bo praca będzie tylko dla Anglików. Czytelnik jak stracisz pracę to nawet benefitów nie dostaniesz, bo benefity będą tylko dla Anglików. Jak nie znajdziesz pracy to zostaniesz deportowany z Wielkiej Brytanii. To będzie dopiero patologia, oj będzie się działo.

    • Ksn
      12 stycznia 2017, 11:48

      Czytelnik wracasz juz??

    • Maniutek
      12 stycznia 2017, 11:56

      Tak ! czytnik-elnik wy brytyjczycy wiecie to najlepiej jak korzystać z befyfitów , które są wypłacane z podatków na które wy brytyjaczycy pracować nie chcecie , ale macie pretensje ,że wam imigranci prace kradną , ha ha ha , takie ja tylko w uk , już nie długo uk . Oj ! czytnik , czytelnik , ty brytyjczyku !

    • Benefit
      12 stycznia 2017, 12:23

      Ty czytelnik , upatrzyłem fajny zegarek dość drogi,(ja siedze na benku......) więc wypie....laj do roboty, a nie się prujesz inteligęęęęcie powiatowy.

    • Darek
      12 stycznia 2017, 13:13

      To będzie ten podatek czy go nie bedzie , nic nie rozumiem

    • Crova crova
      12 stycznia 2017, 13:17

      Czytelnik spakowany?

    • Bezsensu
      12 stycznia 2017, 15:16

      Nikt nikogo nie wyrzuci ;) dalej wierzycie w te głupoty.?!

    • Blabla
      12 stycznia 2017, 15:21

      No jasne, na pewno ! wy panikarze, nikt nikogo nie wywali w dniu ogłoszenia wyjścia, z dnia na dzień nic się nie dzieje, poza tym... ludzie pracując tu legalnie, bez żadnych przekrętów czy przyszłości kryminalnych mają 100% pewność pozostania w UK. Pracujcie nie martwcie się niezbędnie tą propagandą !

    • Hubson
      12 stycznia 2017, 16:29

      Czytelnik buraku spakowany

    • Czytelnik
      12 stycznia 2017, 16:42

      NIgdzie sie nie pakuje, wy wszyscy beneficiarze out

    • Z ostatniej chwili
      12 stycznia 2017, 18:16

      ludzie nie panikujcie!!!rocznie podatku 1000 podziel na 52 tygodnie=ok.20 funtów.który angol sie skusi na ten marny dodatek do najnizszej pensji?

    • THC
      12 stycznia 2017, 21:09

      Zakaz benefitow dla imigratow i system punktowy. Dziekuje.

    • Czytelnik
      13 stycznia 2017, 00:25

      Wogule cały londynek przeciwko mnie, sami beneficiarze tutaj, robic byscie sie nauczyli a nie na benefitach zyc

    • Tom