Menu

Brytyjski minister: Znajdziemy rozwiązania, które zabezpieczą interesy Polaków w UK

Brytyjski minister: Znajdziemy rozwiązania, które zabezpieczą interesy Polaków w UK
Brytyjski minister zapewnił, że sytuacja Polaków w UK wkrótce zostanie uregulowana. (Fot. Thinkstock)
Doceniamy was, jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć takie rozwiązania, które zabezpieczą waszą przyszłość, gdy wystąpimy z Unii Europejskiej - w ten sposób do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii zwrócił się brytyjski minister ds. Europy i Ameryk sir Alan Duncan.

Duncan, który składa wizytę w Polsce, wziął udział w pierwszym Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim. "Wielka Brytania chce, by relacje polsko-brytyjskie z dobrych stały się znakomite. Forum Belwederskie jest doskonałym narzędziem, by to na dłuższą metę było możliwe" - przekazał.

"Jestem tutaj i mówię do Polaków w Wielkiej Brytanii: możecie być pewni, że doceniamy was, nie chcemy narażać waszej przyszłości. Jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć takie rozwiązania, które zabezpieczą waszą przyszłość, gdy wystąpimy z Unii Europejskiej" - oświadczył minister. Jak dodał, na tę kwestię trzeba jednak patrzeć w szerszym kontekście. "Rozwiążemy ten problem, ale nie możemy tego zrobić jednym ruchem, z dnia na dzień. To musi być część dyskusji" - dodał.

Jak podkreślił, Polska naprawdę liczy się dla Wielkiej Brytanii. "Kiedy opuścimy Unię Europejską, nie znikniemy, nie wypadniemy z mapy Europy (...). Chcemy patrzeć na cały świat, ale także na tę jego część, gdzie wzrasta rosyjskie zagrożenie. Mamy fantastyczne historyczne i osobiste związki między polską a brytyjską społecznością, które chcemy podtrzymać" - zaznaczył.

 

Komentarze


 • THC
  12 marca, 10:03

  Brawo dla Brytyjskiego Ministra sir Alan Ducan , polscy emigranci są z panem ! DZIĘKUJEMY

 • Jacek
  12 marca, 12:24

  Najlepszym rozwiazaniem byloby automatyczne przyznanie ILR (opartego na prawie brytyjskim) wszystkim obywatelom Polski, ktorzy uzyskali wczesniej rezydenture stala (oparta na prawie UE) - byc moze z jakims dodatkowym wymogiem typu zdanie egzaminu z wiedzy o zyciu w UK i egzaminu z angielskiego. Pozwoliloby to uczciwie pracujacym Polakom pozostac w UE, a jednoczesnie pozwoliloby odeslac do Polski wszystkich pracujacych na czarno Januszy, ktorzy po angielsku nie potrafia sklecic jednego zdania.

 • Racja
  12 marca, 13:26

  Kiedy funciak spadnie do 4zł to rząd JKM w trybie pilnym uchwali ustawę wręcz NAKAZUJĄCĄ pozostanie Polaków na wyspach ale akurat ci najciężej pracujący co przyjechali za pieniądzem będą mieli gdzieś "wspaniałe" perspektywy życia i harowania ku chwale Panów Brytyjczyków

 • KTOS
  21 marca, 19:50

  To prawda "RACJA"

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama