Menu

Brytyjska skarbówka specjalnie naciąga podatników?

Brytyjska skarbówka specjalnie naciąga podatników?
Podatnicy czekają na połączenie z obsługą klienta dłużej niż cztery minuty. (Fot. Getty Images)
Czas oczekiwania na połączenie z obsługą klienta brytyjskiego fiskusa jest co najmniej dwa razy dłuższy niż oficjalnie podają urzędnicy. Fiskusowi zarzuca się, że specjalnie wprowadza podatników w błąd i "robi z nich głupców" - donosi dzisiejszy dziennik "The Telegraph".
Reklama

HMRC chwali się, iż klienci dzwoniąc na numer infolinii urzędu nie czekają dłużej niż cztery minuty na połączenie z doradcą.  Komisja Funduszy Publicznych (Public Accounts Committee) tymczasem ujawniła, iż skarbówka nie dolicza do tych liczb czasu spędzanego przez podatników na słuchaniu automatycznych informacji.

Do podanych czterech minut powinny więc być dodane kolejne. Komisja poinformowała również, że HMRC traktuje zerwane przez zniecierpliwionych klientów połączenia jako te zrealizowane “w czasie”. Ludzie najczęściej rzucają słuchawką właśnie podczas odsłuchiwanych automatycznych wiadomości.

Nie po raz pierwszy brytyjska skarbówka jest krytykowana za niedostateczną obsługę klienta. Citizens Advice Bureau informowało w poprzednich latach, że tysiące podatników oczekiwało na rozmowę z doradcą nawet 47 minut.

Z 64,7 milionów połączeń wykonanych przez podatników w 2015 roku aż 46,9 milionów było zignorowanych.

W zeszłym roku eksperci przestudiowali czas oczekiwania na zgłoszenie urzędnika. Eksperci wykazali, że do brytyjskiego urzędu skarbowego najlepiej dzwonić pomiędzy 08:30 a 09:30 oraz pomiędzy 12:00 a 12:30. W tym czasie klienci czekali średnio cztery i pół minuty krócej na rozmowę z doradcą.

Podatnikom nie radzi się natomiast dzwonić do fiskusa pomiędzy 16:30 a 17:00. Petenci w tym czasie w 2017 roku czekali średnio 12 minut.

 

  Komentarze


  • Fan Clarksona
   12 stycznia, 15:12

   Ile? Za kazdym razem czekam po 20minut!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 22.01.2018
  GBP 4.730 złEUR 4.170 złUSD 3.404 złCHF 3.547 zł

  Sport


  Reklama