Menu

"Brytyjczycy jednoczą się po Brexicie". Pierwsza wielkanocna przemowa Theresy May

Theresa May po raz pierwszy głośno wypowiedziała się na temat chrześcijańskich wartości, które jej zdaniem należy pielęgnować. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier w swojej pierwszej wielkanocnej przemowie stwierdziła, że po podjęciu decyzji o wyjściu kraju z Unii Europejskiej, ma "poczucie, że ludzie się jednoczą". Dodała, że Brexit stworzy "możliwości" i podkreśliła brytyjskie "ambicje i przede wszystkim wyznawane wartości".

Podczas wczorajszej przemowy premier zapewniła, że naród powinien czuć się "pewien co roli chrześcijaństwa w społeczeństwie" i nie obawiać się mówienia o swojej wierze.  "Wyznawane przez nas wartości mogą i muszą nas jednoczyć" - twierdzi Theresa May.

Szefowa brytyjskiego rządu skrytykowała ostatnio decyzję usunięcia słowa "Wielkanoc" (Easter) z nazwy corocznego zwyczaju poszukiwania czekoladowych jajek (ang. egg hunt). 

"W tym roku, po okresie intensywnej debaty na temat odpowiedniej przyszłości dla naszego kraju, odczuwalne jest, że ludzie się jednoczą w obliczu pojawiających się możliwości" - dodała.

Polityk, która jest córką pastora, podkreśliła, że dorastając na plebanii nauczyła się "współczucia, poczucia wspólnoty i obywatelstwa", ale jej zdaniem są to wartości wyznawane wspólnie. "To wartości ożywiane codziennie zarówno przez chrześcijan, jak i ludzi innych wiar czy ateistów " - oceniła.

BBC podkreśla, że wielkanocne przemówienie May pokrywa się w dużej mierze z przesłaniem Davida Camerona z ubiegłego roku, gdy mówił on, że "kraj musi się jednoczyć i chronić chrześcijańskie wartości".

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   17 kwietnia, 17:00

   Orzełki wola swoją panią Merkel

  • Goral
   17 kwietnia, 18:11

   A CZYTELNIK WOLI SWOJEGO PUTINA I JEGO P...SA.(a tak na marginesie ci co lubia angele to popychadla rudego Donalda , czyli nie POLACY

  • Korektor
   17 kwietnia, 18:47

   Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

  • AntyCZytelnik
   17 kwietnia, 19:33

   Dzień bez hejtu dniem straconym? Nawet w święta sobie nie odpuścisz? Skąd człowieku w Tobie tyle nienawiści, chamstwa, obłuduy i agresji zwłaszcza do swoich rodaków?

   Radzę się rozpędzić i jebnąć baranka prosto w czoło, może (choć sznasa znikoma) Ci się poprawi... ćwoku.

  • Teoszek
   17 kwietnia, 20:10

   Wielka Brytanio z biedy wyszlas przez żelazną damę i do biedy wrócisz przez zależną damę...

  • THC
   17 kwietnia, 21:00

   Wczesniej jednoczyla norod nienawiscia do Polakow i UE. Teraz jednocza sie brexitowcy? Co nastepnie? Obozy utylizacji Polakow w uk?

  • Wino
   17 kwietnia, 21:24

   Co to za brednie, bzdury?

  • MikołajLndn
   17 kwietnia, 21:56

   Jednoczą się w dżentelmeńskiej nienawiści.

  • Maniutek
   18 kwietnia, 07:47

   Farbowane brytyjczyki jak ten tam czyt(el)nik już dawno się sprzedały za paszport i teraz są poddanymi królowej i majowej !!

  • Korwin
   18 kwietnia, 07:53

   Putin jest ok

  • THC
   18 kwietnia, 07:59

   No siema! I koniec dlugiego weekendu! Jak tam po wykendzie mariany? kozaczyliscie w nowych dresach na swieta?

  • Chlebak
   18 kwietnia, 09:36

   Ja leże, a biedota pracuje !

  • Kora
   18 kwietnia, 10:41

   Ona wiele rzeczy mowila w tym oredziu, nawet to ze powinnismy sie zjednoczyc I walczyc razem o nasz kraj...Wielkanoc to nie czas na walke o kraj, po za tym chciala bexit to niech walczy, niech nas nie miesza w swoje walki teraz. "Brexit means Brexit" - tyle razy to powtarzala, mogla wyjasnic co tak naprawde znaczy, bo do tej pory nie wyjasnila...Myslala ze zapisze sie w histori jak zelazna dama Thatcher, niestety ona przejdzie do historii jako przegrana I napewno nie dama.

  Dodaj komentarz


  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2017
  GBP 4.967 złEUR 4.226 złUSD 3.876 złCHF 3.898 zł

  Sport


  Reklama