Menu

Beata Szydło: Macron wypowiedział się nieodpowiedzialnie

Beata Szydło: Macron wypowiedział się nieodpowiedzialnie
Szydło: "Polska będzie współpracować z prezydentem Francji". (Fot. Getty Images)
Polska będzie współpracować z prezydentem Francji, ale polityk ubiegający się o ważne funkcje powinien bardziej ważyć słowa - oznajmiła w jednym z wywiadów premier Beata Szydło, pytana o wypowiedź Emmanuela Macrona na temat Polski.
Reklama

Rozmowa została przeprowadzona zanim było wiadomo, że Emmanuel Macron zostanie w drugiej turze wybrany na prezydenta Francji.

Beata Szydło została zapytana o komentarz do słów Macrona w czasie kampanii wyborczej, że Polska "nie jest ustrojem otwartej i wolnej demokracji".

"Polityk, który ubiega się o ważne funkcje, powinien bardziej ważyć słowa. Macron wypowiedział się nieodpowiedzialnie. Tendencja pokazywania, że tutaj jest lepsza Europa, a wy jesteście gdzieś na uboczu, panująca wśród polityków starej Unii, jest niepokojąca. To próba budowania Europy dwóch prędkości i to, że udaje się w tej chwili temu przeciwstawić, to kwestia determinacji Europy Środkowej. Jeśli nie będzie opamiętania, jeśli nie zmieni się ta narracja, to projekt europejski będzie miał coraz większe problemy" - wyjaśniła Szydło.

"Polska będzie współpracować z prezydentem Francji i uszanujemy każdy wybór Francuzów. Jeśli będzie to pan Macron, to chętnie zaproszę go do naszego kraju, by zobaczył, jak dobrze ma się Polska i jak bezpiecznym, demokratycznym jest państwem" - dodała.

Emmanuel Macron wygrał wczoraj II turę wyborów prezydenckich we Francji, uzyskując 66,06 proc. głosów. Macron pokonał swą rywalkę, Marine Le Pen, która zdobyła 33,94 proc. oddanych głosów.

 

  Komentarze


  • Mac
   8 maja 2017, 08:37

   Polska to teraz taki chłopak do bicia dla europy..trzymaj się Polsko i umacnia swoje wartość ,tak dalej kochani nie dajmy się zastraszyć zgnilej Europie ..

  • Goral
   8 maja 2017, 14:01

   Mac ma racje , to dzieki PO ,WALESIE I JEGO KOMUNISTYCZNYM PRACODAWCOM POLSKA JEST TRAKTOWANA BYLE JAK, JESZCZE DOSZEDL KACZOR DONALD DO BANDY I JEST WESOLO . NIE DAJ SIE POLSKO OPRAWCA KOMUNISTYCZNYM I ZLODZIEJA Z PO

  • Gosc 055
   8 maja 2017, 15:52

   Świetnie powiedział prezydent Francji nt PL z należy zrobić EU 2ch prędkości z € i bez albo się integruje albo idź sobie..... popieram prezydenta Francji za takie rozwiązania

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.04.2018
  GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

  Sport


  Reklama