Menu

Australia: Młoda surferka śmiertelnie zraniona przez rekina na oczach rodziny

Australia: Młoda surferka śmiertelnie zraniona przez rekina na oczach rodziny
To nie pierwszy tego typu tragiczny wypadek w malowniczej australisjkiej zatoce... (Fot. Getty Images)
17-letnia surferka została zaatakowana przez rekina na południowym zachodzie Australii na oczach bezsilnych krewnych, którzy obserwowali wszystko z brzegu - poinformowały dzisiaj lokalne władze. Ciężko ranna dziewczyna zmarła w szpitalu.
Reklama

Nastolatka surfowała ze swym ojcem wczoraj po południu po zatoce Wylie, niedaleko miasta Esperance w stanie Australia Zachodnia, gdy zaatakował ją rekin i odgryzł jej nogę.

Matka 17-latki i jej dwie młodsze siostry widziały atak z brzegu i natychmiast zawiadomiły ratowników.

Kiedy rekin odpłynął, ojciec z pomocą nastoletniego chłopca dotarł z ciężko ranną córką do brzegu. Nastolatka w krytycznym stanie została zabrana do szpitala w Esperance, gdzie zmarła - powiadomiła lokalna policja.

Po ataku rekina plażę przy Wylie Bay zamknięto.

Ostatni atak rekina w tym rejonie miał miejsce w październiku 2014 roku. 23-letni surfer został poważnie zraniony przez dwa żarłacze białe.

 

  Komentarze


  • Johns
   18 kwietnia 2017, 09:30

   biedak pomylil sie, myslasz ,ze tlusta foka ,a tu sie okazalo ,ze ludzki chudzielec.rekiny czesto myla serferow z fokami.

  • Tomas
   18 kwietnia 2017, 09:37

   Niestety ludzie niszczą naturalne siedliska i zerowiska dzikich zwierząt to dlatego zwierzęta atakują. Natura jest bezlitosna. Zjedz albo będziesz zjedzonym. Rekin jest drapieżnikiem więc zabija. Skoro nie ma normalnego pożywienia rekin szuka czegoś innego. Dziewczyna była mniejsza więc łatwiejsza zdobycz. Oczywiście to tragedia ale w prawach natury jesteśmy tylko kolejnym ogniwem w łańcuchu pokarmowym.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama