Menu

Atak nożownika w Hurghadzie. Dwie osoby zginęły

Atak nożownika w Hurghadzie. Dwie osoby zginęły
Hurghada pozostaje atrakcyjnym miejscem dla wielu turystów z Europy Wschodniej. (Fot. Getty Images)
Dwie niemieckie turystki zginęły, a czterej inni obcokrajowcy zostali ranni wczoraj w ataku nożownika w Hurghadzie na wschodzie Egiptu - wynika z informacji podanych przez egipskie MSW i źródła w służbach bezpieczeństwa tego kraju.
Reklama

Napastnik został zatrzymany i jest przesłuchiwany przez policję - przekazał resort spraw wewnętrznych Egiptu w wydanym komunikacie. Na razie nieznany jest motyw ataku.

Jak oświadczyło MSW, wstępne ustalenia wskazują, że sprawca ataku dostał się do hotelu na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych, przypłynąwszy do niego morzem z położonej w pobliżu plaży publicznej. Ministerstwo podało, że poszkodowani w ataku turyści zostali przewiezieni do szpitala.

"Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miejscowe służby @PLinEgypt nie potwierdza się, że w zdarzeniu w #Hurghada ucierpiał obywatel RP" - napisano na Twitterze polskiego MSZ w odpowiedzi na wcześniejsze doniesienia.

Zaledwie kilka godzin wcześniej pięciu egipskich policjantów zginęło w Gizie, gdzie domniemani dżihadyści ostrzelali ich radiowóz.

Odkąd egipskie wojsko obaliło w 2013 roku prezydenta Mohammeda Mursiego związanego z Bractwem Muzułmańskim, ugrupowania ekstremistyczne w Egipcie nasiliły ataki na siły zbrojne i policję, głównie na półwyspie Synaj.

W styczniu 2016 roku dwaj napastnicy, podejrzani o sympatyzowanie z Państwem Islamskim i uzbrojeni w broń palną, nóż oraz pas z ładunkami wybuchowymi, ranili na plaży w Hurghadzie dwóch turystów.

 

  Komentarze


  • DI
   15 lipca 2017, 10:25

   Czy te informacje sa prawdziwe??? bo czytalam ze;niemieckie MSZ potwierdza,w Egipcie zginely dwie nasze obywatelki,a nie ukrainki.

  • Ona
   15 lipca 2017, 11:21

   Moze najpierw sprawdźcie informacje zanim opublikujecie takie brednie...,i tak rodzą sie plotki.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama