Arsenal pogrążony przez Chelsea

Radość z wygranej piłkarzy Chelsea (Fot. Getty Images)
Arsenal przegrał z Chelsea 0:1 w derbach Londynu i nie wykorzystał szansy na odzyskanie pierwszego miejsca w tabeli po 23. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkę dla 'The Blues' zdobył Diego Costa.

Podopieczni Holendra Guusa Hiddinka mieli nieco ułatwione zadanie, ponieważ od 18. minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla Pera Mertesackera. Niemiecki obrońca w nieprzepisowy sposób próbował zatrzymać wychodzącego na czystą pozycję Costę i arbiter nie miał wątpliwości.

Grający w osłabieniu gospodarze skutecznie bronili się przez niespełna pięć minut. W 23. minucie Branislav Ivanovic dośrodkował w pole karne z prawej strony, a Costa z kilku metrów pokonał byłego bramkarza Chelsea Petra Cecha.

Mimo gry w osłabieniu "Kanonierzy" dążyli do wyrównania. Nie udało im się jednak pokonać Thibaut Courtois. Kolejnych bramek nie strzelili również "The Blues".

Po tej porażce Arsenal z dorobkiem 44 punktów zajmuje trzecie miejsce. Taki sam dorobek ma na koncie drugi Manchester City. W tabeli prowadzi Leicester City (44 pkt). Chelsea natomiast z 28 oczkami jest na 13. miejscu.