Menu

Londyński finał WOŚP: 36 tys. funtów i wciąż trwa liczenie

Londyński finał WOŚP: 36 tys. funtów i wciąż trwa liczenie
Fot. Artur Grzanka
24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie - wzorem lat ubiegłych - odbył się w klubie "Scala" na King's Cross, a organizatorem przedsięwzięcia w brytyjskiej stolicy była organizacja Hurricane Of Hearts.
Reklama

£36 000 doliczono się pod koniec dnia zbiórki, ale - jak zapewniają organizatorzy - to jeszcze nie wszystko, bo wielkie liczenie trwa. "Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że owoce naszej pracy w sposób znaczący zasilą konto Fundacji, a dzieci i seniorzy skorzystają ze sprzętu kupionego między innymi dzięki naszym działaniom" – przyznaje Dagmara Chmielewska, konferansjerka i koordynatorka 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie. "Takie chwile dodają nam skrzydeł, dzięki nim wiemy, jak skuteczne są nasze akcje. Będziemy z Orkiestrą do końca świata - i jeden dzień dłużej!" – dodaje.

Do sukcesu tegorocznego Finału przyczyniło się niezwykłe zaangażowanie licznych wolontariuszy. W tym roku na londyńskie ulice wyszło kwestować aż 250 osób. 

Sukcesem okazały się też aukcje: najwyżej zlicytowana została koszulka Roberta Lewandowskiego za kwotę £450. 

Ewa Dobrowolska-Gmitrzuk i Jarosław Gmitrzuk z Agencji Prima zadbali o to, aby podczas eventu dziecięcego każde dziecko od początku do końca programu świetnie się bawiło. Najmłodsi mieli też okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Majki Jeżowskiej – królowej polskiej sceny dziecięcej. 

Wisienką na torcie tegorocznej folkowej grafiki był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Tatry". Tradycyjne stroje i muzyka sprawiły, że wielu uczestników poczuło się bardzo blisko naszego kraju.

Fot. Artur Grzanka

Podczas głównej części wydarzenia zaprezentowali się młodzi utalentowani artyści: formacja Daxx & Roxane, prezentująca utwory na pograniczu rocka i metalu; grupa Nocny Kochanek z ciekawym brzmieniem i dowcipnymi tekstami piosenek oraz od lat grający na londyńskich scenach zespół Czapa.

Nie zabrakło też gości specjalnych: Anny Jurksztowicz - piosenkarki, Ewy Mielnickiej - Miss Polski 2014, Kasi Madery - dziennikarki BBC NEWS, Jana Żylińskiego - polskiego kandydata na burmistrza Londynu, Mateusza Szymkowiaka - dziennikarza TVP2 znanego z programów "Pytanie na Śniadanie" oraz "The Voice of Poland" i Martina Fitcha – piosenkarza.

Powodzenie finałowych koncertów przerosło oczekiwania organizatorów. Zespół Tabu, który wirtuozerią porwał ubiegłoroczną Woodstockową publiczność, w podobnym stylu zdobył serca uczestników londyńskiego Finału. 

Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Myslovitz; główna sala pękała w szwach pod naporem podekscytowanych fanów zespołu. Koncert ten zakończył 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie. 

 

  Komentarze


  • Kto pyta nie bladzi
   11 stycznia 2016, 13:19

   Ile wyniosly koszty oragnizacyjne? Sciagniecie zespolow, wynajem sali, bilety lotnicze, zakwaterowanie. Zawsze mozna znalezc informacje o tym ile zebrano, a nigdy ile ta zbiorka kosztowala.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama