ATP Finals: Hurkacz pokonany przez Djokovica

Przez dwa sety Hurkacz prowadził wyrównany bój z Djokovicem. (Fot. Getty Images)
W swoim jedynym meczu w kończącym sezon turnieju ATP Finals w Turynie Hubert Hurkacz uległ liderowi światowego rankingu Novakovi Djokovicowi 6:7 (1-7), 6:4, 1:6. Serbski tenisista awanswał do półfinału.

W ATP Finals bierze udział ośmiu najlepszych tenisistów od początku roku kalendarzowego, a 26-letni Polak zajął w rankingu Race to Turin dziewiąte miejsce i rozpoczął turniej w roli rezerwowego.

We wtorek z powodu kontuzji meczu z Duńczykiem Holgerem Rune nie dokończył Grek Stefanos Tsitsipas, w związku z czym wrocławianin zajął jego miejsce w ostatnim grupowym spotkaniu.

Przez dwa sety Hurkacz prowadził wyrównany bój z Djokovicem, a w drugiej partii był autorem pierwszego przełamania w tym meczu - w piątym gemie objął prowadzenie 3:2. Zupełnie jednak nie udał mu się trzeci set, w którym - podobnie jak w tie-breaku pierwszego - warunki dyktował Serb.

To był już siódmy pojedynek obu tenisistów. (Fot. Getty Images)

Hurkacz zmierzył się z Djokovicem po raz siódmy w karierze, a po raz szósty, kiedy Serb prowadził w światowym rankingu. Nie zdołał zwyciężyć ani razu.

W potyczkach z innymi tenisistami ze szczytu zestawienia ATP poniósł ponadto dwie porażki z Hiszpanem Carlosem Alcarazem, za to w 2022 roku w finale turnieju w Halle wygrał z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

Djokovic awansował do półfinału ATP Finals wraz z Włochem Jannikiem Sinnerem.