Igor Jakubowski awansował do 1/8 finału

Jakubowski po pierwszej wygranej walce (Fot. Facebook/Igor Jakubowski)
Od zwycięstwa rozpoczęli polscy bokserzy udział w mistrzostwach świata w Dausze. W walce pierwszej rundy wagi ciężkiej (91 kg) Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) pokonał na punkty Jachona Kurbonowa z Tadżykistanu.

Wszyscy sędziowie punktowali na korzyść wicemistrza Europy - 30:27, 30:26, 30:27.

Od 1/8 finału rywalizację rozpoczną dwaj inni polscy pięściarze: Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz, 49 kg) i Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk, 75 kg). Jutro spotkają się odpowiednio z Bułgarem Tinko Banabakowem i Kirshanem Vikasem z Indii.

Stawką turnieju w Katarze są nie tylko medale MŚ, ale i kwalifikacje olimpijskie. W zależności od kategorii awans na igrzyska w Rio de Janeiro wywalczy od jednego do trzech pięściarzy. Z wagi Jakubowskiego "bilet" dostanie tylko mistrz świata, z kategorii papierowej Jagodzińskiego - finaliści, a średniej Jabłońskiego - trzech.

Biało-czerwoni na medal MŚ w boksie czekają od 12 lat. W 2003 roku w Bangkoku brąz wywalczył Aleksy Kuziemski (81 kg). Kadrę prowadził wtedy Ludwik Buczyński, obecnie asystent Zbigniewa Rauby.

Eliminacje będą rozgrywane w Katarze do 9 października. Ćwierćfinały zaplanowano na 10.10, a półfinały - 11.10 i 12.10. Również finały i - w niektórych walkach - pojedynki o brązowe medale rozłożono na dwa dni (14-15.10).