Komunikacja miejska

2 grudnia 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Komunikacja miejska

Londyn ma jedną z najbardziej rozwiniętych sieci komunikacji miejskich w Europie. Podróżowanie po stolicy Wielkiej Brytanii autobusem czy metrem jest jednak kosztowne.

Komunikacja miejska w Londynie jest nowoczesna i oferuje wiele środków transportu. Możemy skorzystać z metra (Tube lub Underground), autobusu , pociągu National Rail , kolejki naziemnej London Overground, kolejki miejskiej DLR , transportu rzecznego , taksówki , własnego samochodu czy roweru .

Każdy z tych środków ma zarówno wady, jak i zalety, a osobiste preferencje pozwolą wybrać te najbardziej dogodne – ciężko bowiem poruszać się po mieście tylko jednym środkiem transportu.

Warto nadmienić, że odpowiedzialność za większość środków transportu w Londynie, spoczywa w rękach Transport for London (TfL), instytucji realizującej Strategię Transportu Burmistrza Londynu.  Część strony TfL jest dostępna w języku polskim.

To TfL dba o to, by podróże po mieście były jak najmniej uciążliwe, a każdy, kto mieszka w Londynie, doskonale wie, jak korzystać z tzw. journey planner, który jest dostępny na stronie TfL. Dzięki tej wyszukiwarce połączeń  można zaplanować podróż po mieście, biorąc pod uwagę zarówno godzinę, jak i odbywające się roboty drogowe, przebudowę czy opóźnienia spowodowane innymi okolicznościami, takimi jak strajki czy warunki pogodowe.
Na stronie TfL znajdziemy także wszelkie mapy, które także pomogą zaplanować podróż.

Zobacz tutaj, jakie są typy i ceny biletów.

Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 marca 2015

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.5405 zł -0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.0886 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7050 zł -0.03 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9809 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8985 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama