Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Elon Musk drwi ze Stephena Kinga i… transpłciowych osób

Elon Musk drwi ze Stephena Kinga i… transpłciowych osób
Elon Musk zakpił z legendarnego pisarza. (Fot. STEFANI REYNOLDS/AFP via Getty Images)
Nie jest tajemnicą, że legendarny pisarz Stephen King nie jest fanem platformy społecznościowej X po przejęciu jej przez Elona Muska. Do kolejnego starcia na odległość giganta literatury z gigantem biznesu doszło w połowie bieżącego tygodnia. W odpowiedzi na oskarżenia ze strony Kinga o zarabianie na terrorystach, Musk całkowicie pominął temat i skupił się na innej części wypowiedzi pisarza.
Reklama
Reklama

"Według dziennikarzy The New York Times, terroryści najprawdopodobniej płacą za niebieski znaczek na Twitterze (odmawiam nazywania go X)" – napisał na X Stephen King. Niebieski znaczek, o którym wspomina, to znak posiadania płatnego konta z dodatkowymi korzyściami dla użytkownika.

System ich przyznawania został zmieniony przez Muska po przejęciu Twittera i zmianie nazwy tej platformy na X. Wcześniej niebieski znaczek oznaczał zweryfikowane osoby publiczne, które udowodniły, że piszą w swoim imieniu.

Taki system pozwalał na łatwe zidentyfikowanie kont podszywających się pod znane osoby. Aktualnie wystarczy zapłacić za takie oznaczenie.

Musk nie odpowiedział na zarzuty pisarza dotyczące terrorystów. Zamiast tego wezwał Kinga do tego, by nazywał jego platformę zgodnie z jej obecną nazwą. W odpowiedzi do Króla Horroru użył określenia "deadnaming" (dosłownie: nazywanie martwym imieniem), z którego korzysta się w sytuacjach, gdy ktoś używa byłego imienia osoby transpłciowej bez jej zgody.

"Przestań używać starej nazwy (Imienia) X. Uszanuj naszą tranzycję (zmiana sposobu wyrażania swojej płci - przyp. red.)" – odpowiedział nie bez złośliwości Musk Kingowi.

Nie jest to pierwszy raz, gdy właściciel X pozwala sobie na transfobiczny komentarz. Wcześniej wyśmiewał osoby, które wskazują swoje preferowane zaimki i oświadczył, że na jego platformie określenia "cis" i "cispłciowy" są uważane za antyheteroseksualne.

Stephen King w swoim tweecie odniósł się do artykułu gazety "The New York Times", który ukazał się w środę 14 lutego. Jego autor twierdzi, że platforma Muska być może łamie amerykańskie sankcje poprzez przyjmowanie płatności m.in. od liderów Hezbollahu oraz irańskich i rosyjskich mediów.

W odpowiedzi na te zarzuty X wystosował oświadczenie, w którym przekonuje, że zbada całą sytuację i jeśli będzie taka potrzeba, podejmie odpowiednie działania.

Komentarze
  • Janko Walski
    19 lutego, 13:30

    No to jest norrrmalnie nienormalny facet!

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.05.2024
GBP 5.0598 złEUR 4.3213 złUSD 4.0341 złCHF 4.4217 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama