Menu

Ed Sheeran podbija internet

Ed Sheeran podbija internet
Polacy znajdują się w czołówce fanów artysty. (Fot. Getty Images)
Internauci pokochali nowe utwory artysty.

Dwie nowe piosenki Eda Sheerana - "Shape Of You" i "Castle On The Hill" - ustanowiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify. Tym samym pobiły wyczyny utworów Mariah Carey i Adele.

Jak podaje Warner Music Poland, piosenkę Sheerana "Shape Of You" odtworzono w Polsce w dzień premiery 6 stycznia w serwisie Spotify aż 88 719 razy, a "Castle On The Hill" - 71 261 razy. Tym samym 25-letni brytyjski piosenkarz pobił rekordowe wyczyny Mariah Carey i jej bożonarodzeniowego hitu "All I Want For Christmas Is You" oraz Adele i jej przeboju "Hello".

Polska nie jest jedynym krajem, w którym nowe kompozycje ustanowiły rekordowe wyniki. W USA piosenka "Shape Of You" także jest na pierwszym miejscu, a w Anglii oba utwory okupują dwie pierwsze pozycje na liście Spotify. Na Wyspach artysta pobił rekord należący do "Last Christmas!" duetu Wham.

W skali światowej wynik dla piosenek Eda Sheerana wynosi aż 25 839 709 streamów w ciągu 48 godzin, a piosenki znalazły się na pierwszym miejscu w 36, a na drugim w 27 krajach na świecie. Pierwsze i drugie miejsca kompozycje zajmują też w serwisie iTunes w Wielkiej Brytanii i USA oraz w notowaniu globalnym).

"Chciałem pokazać dwie różne strony mojej twórczości, które tak samo mnie ekscytują. Od początku wiedziałem, że muszę zaprezentować dwa utwory w tym samym momencie. Cieszę się, że wróciłem" - napisał na Facebooku artysta.

Ed Sheeran ma na koncie dwa studyjne albumy: "+" (2011) i "x" (2014). Każdy wielokrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii czy Niemczech. W Polsce płyta "x" uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Największe hity Anglika to m.in. "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud".

Komentarze


  • Arnold
    10 stycznia 2017, 20:22

    nie wiem co to za moda,ale nie da siś słuchać tego kondona,muczy,jęczy,stęka,dusi się,jest jeszcze kilku takich mu podobnych,co to niby spiewają,a ze spiewem niewiele wspólnego,masakra jakaś.Że ktos wogóle ich lansuje,pewnie taki sam stękacz jak ci *muzykanci*

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.03.2018
GBP 4.837 złEUR 4.229 złUSD 3.432 złCHF 3.621 zł

Sport


Reklama