Menu

Chcesz utrzymać dietę?!

Chcesz utrzymać dietę?!
Jedzenie w towarzystwie rodziny czy przyjaciół powoduje zwiększenie porcji posiłku nawet o 44 proc. (Fot. Thinkstock)
Jedz w samotności.
Reklama

Ryzyko zaniechania diety i poddania się kulinarnej pokusie wzrasta, kiedy jemy w towarzystwie - takie wnioski płyną z badania zaprezentowanego w trakcie konferencji American Heart Association.

Przez rok, za pośrednictwem aplikacji, naukowcy przebadali grupę 150 osób chcących schudnąć lub utrzymać wagę. Dzięki nowym technologiom badacze mogli śledzić to, gdzie i co jedli ochotnicy. Eksperyment pokazał jednoznacznie, że w przestrzeganiu diety najlepiej radzili sobie ci, którzy jedli w samotności. Okazało się, że jedzenie w towarzystwie rodziny czy przyjaciół powoduje zwiększenie porcji posiłku nawet o 44 proc.

Autor badania, psycholog John de Castro zasugerował, że jedzenie w samotności ułatwia ograniczenie kaloryczności posiłków i ułatwia utrzymanie dietetycznego planu. Te wnioski nie są dalekie od wcześniejszych badań, które wskazywały, że nawyki żywieniowe mogą być "zaraźliwe".

Naukowcy z University of Birmingham wskazali, że to jak odżywiają się nasi przyjaciele i osoby z naszego kręgu, ma wpływ na to, jakich wyborów żywieniowych sami dokonujemy. Zatem jeśli najbliżsi przyjaciele i osoby z naszego otoczenia cenią sobie zdrową dietę, zajadają się warzywami, owocami, a w trakcie wspólnych spotkań serwują zdrowe przekąski, istnieje większe prawdopodobieństwo, że my również będziemy powielać te dietetyczne nawyki, uznając je za normę.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2018
GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

Sport


Reklama