Menu

Anonimowo łatwiej się hejtuje

Anonimowo łatwiej się hejtuje
Skąd bierze się fala internetowego hejtu? (Fot. Thinkstock)
Będąc anonimowym w sieci, mniej można bać się konsekwencji, a co za tym idzie - łatwiej wyrażać negatywne komentarze. "Stąd taka popularność, taka fala hejtu" - ocenia psycholog Magdalena Chorzewska.

Dlaczego, kiedy kupimy bluzkę, która okazała się dobra jakościowo albo kiedy zjemy coś, co wybitnie nam smakowało, nie pochwalimy się tym w sieci, a kiedy bluzka rozejdzie się po trzech praniach, a kolacja zjedzona na mieście nam zaszkodziła śpieszymy z wyrażeniem negatywnej opinii? Jak przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska, często jest to zasługa anonimowości w sieci, która ułatwia nam wyrażanie krytyki.

"Kiedyś nie było takiej łatwej dostępności do wyrażania opinii - mam na myśli przestrzeń publiczną. Dały nam to dopiero media społecznościowe. W związku z tym, często takie roszczeniowe osoby chętnie i w łatwy sposób mogą krytykować i to robią" - ocenia Chorzewska.

Psycholog zauważa, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach dobrze jest ćwiczyć w sobie wdzięczność. "Dlaczego po smacznej kolacji po prostu nie doceniać kunsztu kucharza czy serwisu jaki mamy, bo kelnerka w restauracji nie jest służącą - ona tam pracuje i my możemy ją docenić napiwkiem albo chociażby dobrym słowem" - kwituje.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.03.2018
GBP 4.837 złEUR 4.229 złUSD 3.432 złCHF 3.621 zł

Sport


Reklama