Menu

Najdziwniejsze wyścigi w Londynie

Najdziwniejsze wyścigi w Londynie
Stolica Wielkiej Brytanii obfituje w atrakcje dla entuzjastów sportu. (Fot. Thinkstock)
O ilu z nich nie słyszałeś? Gotowi, do startu... Start!
Reklama

Jeśli jest coś, czego nauczyliśmy się przez ostatnie lata, z pewnością jest to fakt, że w Londynie nie brakuje dziwnych imprez dla każdego. Również dla biegaczy. I nie mówimy tu o zwykłych maratonach, a o corocznych wyścigach, które zawstydzą nawet najbardziej obytego ze sportem londyńczyka.

The Spitalfields Goat Race (kwiecień)

(Fot. The Goat Race)

Kto powiedział, że maratony i wyścigi są tylko dla ludzi? 

Wprawny w byciu londyńczykiem londyńczyk nie skupia się jedynie na zaznaczeniu swojej obecności na Oxford vs. Cambridge Boat Race nad Tamizą. 

Drugim najważniejszym miejscem, którego po prostu nie wypada pominąć, są wyścigi kóz na Spitalfields City Farm. Jedna z nich reprezentuje właśnie Oxford, a druga Cambridge.

Brzmi jak nonsens? Być może, ale liczba sprzedanych na to wydarzenie biletów co roku robi wrażenie i bije kolejne rekordy. Warto dodać, że wyścigom kóz towarzyszą występy muzyczne na żywo, targi i stoiska z jedzeniem. Nie ma jednak co się oszukiwać - wszyscy i tak czekają tylko na kozy, które wzbudzają najwięcej emocji.

Soho Waiter's Race (lipiec)

(Fot. The Soho Society)

Kelnerzy i kelnerki z najlepszych restauracji i barów na Soho każdego roku biorą udział w wyścigach z tacami. Ten nietypowy bieg obserwują tysiące gapiów. 

Na każdej tacy znajduje się schłodzony szampan, kieliszek oraz serwetka. Zrzucenie czegokolwiek oznacza dyskwalifikację. Kto powiedział, że bycie kelnerem jest łatwe?

The Tweed Run (maj)

(Fot. Flickr/Matt S)

Najlepsze garnitury z tweedu, krawaty i szykowne czapeczki - w tym wyścigu rowerowym zdecydowanie rządzi dobry styl. Zobaczymy na nim nie tylko świetnie ubranych mężczyzn, ale również kobiety. 

Ważną częścią wyścigu jest meta, podczas której wszyscy uczestnicy robią sobie chwilę przerwy na afternoon tea. 

Obserwując wyścig warto skupić swoją uwagę na samych rowerach, które zazwyczaj są wiekowymi jednośladami z prawdziwym kawałkiem historii za sobą. 

Wyścig zdecydowanie dla entuzjastów!

Peter Pan Cup (9 grudnia)

(Fot. Flickr/sinister dexter)

W czasie, kiedy odpakowujesz prezenty, grupa zaprawionych do boju londyńczyków spotyka się w Hyde Parku, aby powalczyć o tytuł najlepszego pływaka. 

Sam wyścig trwa krótko, ale widok rozebranych w środku zimy sportowców potrafi przyciągnąć prawdziwe tłumy. Pierwszy wyścig odbył się już w 1904 roku i trwa do dziś. Warto o nim pamiętać!

The Cycling Nocturne (czerwiec)

(Fot. Facebook/London Nocturne)

Kolejna propozycja dla rowerzystów. Tym razem jednak w roli głównej występują najprawdziwsze bicykle.

Wyścig ma miejsce w samym sercu londyńskiego City i jest bardzo popularny wśród okolicznych mieszkańców. Wzięcie w nim udziału jest płatne, ale kibicować można za darmo. Czerwiec się zbliża, warto zobaczyć to na żywo!

The Parliamentary Pancake Race (Środa Popielcowa)

(Fot. Rehab.ie)

Słynny wyścig z naleśnikami to jedno z tych wydarzeń, których nie sposób nie znać. Jeśli jednak jakimś cudem nie wiesz o co chodzi, masz sporo do nadrobienia!

Maraton pełen przebranych za kucharzy polityków z patelniami w ręce i piekącymi naleśniki to po prostu coś, co trzeba zobaczyć na żywo. 

Cała idea wyścigu ma podłoże ściśle charytatywne, ale istnieje mnóstwo legend, które wyjaśniają pochodzenie eventu. Jedna z nich mówi o spieszącej się do kościoła kobiecie, która chcąc zdążyć na mszę, pobiegła na nią z patelnią w ręku. My wierzymy!

The Chap Olympiad (sobota)

(Fot. The Chap Olympiad)

Cóż, nie jest to wyścig w pełnym tego słowa znaczeniu, ale wydarzenie to ma wyraźną nutę prawdziwej rywalizacji.

Jeśli czujesz klimaty wspomnianego wyżej The Tweed Run, to również coś dla ciebie!

Sportowe zmagania dżentelmenów nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdziwym sportem, ale warto je zobaczyć, choćby z uwagi na mnogość dziwnych konkurencji, które czekają na uczestników. Twórcom naprawdę nie brakuje pomysłów!

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.42 / 24

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2018
GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

Sport


Reklama