Menu

3 000 funtów - aż tyle można odzyskać za prowadzenie konta bankowego w Wielkiej Brytanii

3 000 funtów - aż tyle można odzyskać za prowadzenie konta bankowego w Wielkiej Brytanii
Omni Finances może pochwalić się wysoką, blisko 80-procentową skutecznością w odzyskiwaniu bank fees oraz ok. 7 tysiącami zadowolonych klientów. (Fot. Thinkstock)
W Wielkiej Brytanii mieszka ok. 916 tysięcy Polaków. Duża część z nich posiada płatne konta bankowe, które w większości zostały założone w oparciu o tzw. procedurę miss-sold, czyli sprzedaży w złej wierze. Osoby, które stały się jej ofiarami, mogą starać się o zwrot niesłusznie poniesionych kosztów, wypłacenie odsetek oraz rekompensaty.

Chociaż wiele osób już odzyskało niesłusznie pobrane opłaty od brytyjskich banków, to nadal wielu Polaków nie wie, że taka możliwość istnieje. 

Komu banki zwracają pieniądze?

Zwrot pieniędzy za prowadzenie konta bankowego może otrzymać każdy właściciel płatnego rachunku, nawet w przypadku, jeżeli jest on już zamknięty. Zwrot otrzymuje się na postawie przepisów, które zakazują pracownikom brytyjskich banków tzw. misselingu, a więc celowego sprzedawania klientom usług niedopasowanych do ich potrzeb. Każdy, kto miesięcznie płaci za obsługę swojego konta, a także posiada dodatkowe świadczenia, takie jak pakiety obliczeniowe mobile insurance czy travel, może odzyskać pobierane od niego funty.

Jak starać się o zwrot opłat?

Aby otrzymać zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego, należy zwrócić się do banku z oficjalnym pismem. List można przygotować i wysłać samemu, jednak jak pokazuje praktyka, banki licząc na nieznajomość języka i przepisów przez Polaków na Wyspach starają się sprawę jak najszybciej zakończyć i wypłacić jak najmniejszy zwrot. Często również z powodu niedopełnienia procedur formalnych roszczenia zostają przez bank odrzucone. Przykładem jest Pani Anna z Nottingham, która samodzielnie starała się o zwrot opłat za prowadzenie rachunku bankowego.

– Dokumenty do banku przygotowałam i wysłałam sama. Niestety bank odrzucił mój wniosek, nie pomogło również moje odwołanie od decyzji. Nieznajomość angielskich przepisów uniemożliwiło mi odzyskanie moich pieniędzy. Dopiero poniewczasie zgłosiłam się do Omni Finances, okazało się jednak, że o zwrot można starać się tylko raz, a więc moje szanse na zwrot już przepadły.

Historia Pani Anny pokazuje, że najlepiej od razu zgłosić się do specjalistów w zakresie odzyskiwania opłat bankowych. Zwiększa to szansę na sukces oraz daje możliwość odzyskania większych pieniędzy. Jak można przeczytać na stronie Omni Finances, powierzając im sprawę, odzyskuje się nie tylko koszty co miesiąc płacone za prowadzenie rachunku bankowego, ale także i odsetki oraz rekompensatę. Niejednokrotnie sumy wypłacane po interwencji Omni Finances przekraczają 3 000 funtów. Wysokość uzyskanego zwrotu zależy od typu pobieranych opłat oraz okresu, w którym były pobierane bez wiedzy właściciela konta. Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy należy Ci się zwrot opłat, jest kontakt z konsultantami Omni Finances lub skorzystanie z kalkulatora Claim Bank Fee.

Liczy się tylko skuteczność

W odzyskiwaniu opłat za prowadzenie konta bankowego liczy się przede wszystkim skuteczność. O zwrot można starać się tylko raz, w przypadku jego nieotrzymania nie ma możliwości składania ponownego wniosku. Omni Finances, lider tego typu rozwiązań wśród społeczności polskiej w Wielkiej Brytanii, może pochwalić się wysoką, blisko 80-procentową skutecznością w odzyskiwaniu bank fees oraz ok. 7 tysiącami zadowolonych klientów. Jednym z nich jest Pan Adam z Leeds:

– Na początku nie wierzyłem, że ktoś może odzyskać pieniądze, które bank zabierał mi bezprawnie przez lata. Okazało się jednak, że dzięki wysiłkowi zespołu Omni Finances i sprawnie działającym brytyjskim organom kontrolującym rynek bankowy jest to możliwe. Odzyskałem w sumie 2 060 funtów, za które mogłem wyremontować praktycznie swoje całe mieszkanie w rodzinnym Rzeszowie. Bardzo dziękuję!

Pozytywne opinie oraz bogate doświadczenie na rynku finansowym Wielkiej Brytanii sprawia, że grono zadowolonych Klientów Omni Finances powiększa się każdego dnia.

Odzyskiwanie niesłusznie pobranych opłat za prowadzenie konta cieszy się dużą popularnością szczególnie teraz, w obliczu niepewności związanej z Brexitem.

Więcej informacji o odzyskiwaniu opłat za prowadzenie rachunku bankowego w Wielkiej Brytanii można znaleźć na oficjalnej stronie Omni Finances

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.07.2017
GBP 4.759 złEUR 4.212 złUSD 3.660 złCHF 3.828 zł

Sport


Reklama