Osimhen penalty earns champions Napoli win over Fiorentina

Po 33 latach Azzurri znowu są mistrzem Włoch! (Fot. Francesco Pecoraro/Getty Images)
Newly-crowned champions Napoli secured a 1-0 win over Fiorentina in Serie A on Sunday when the league's top scorer Victor Osimhen scored from the spot.

Napoli, w którego barwach od początku drugiej połowy wystąpił Piotr Zieliński, mogło prowadzić od 48. minuty, ale wówczas rzutu karnego nie wykorzystał najlepszy strzelec trwającego sezonu Serie A Victor Osimhen. Nigeryjczyk zrehabilitował się w 74., tym razem nie myląc się z 11 metrów. Był to jego 23. gol w trwających rozgrywkach.

Rezerwowym gospodarzy, którzy w czwartek zapewnili sobie trzeci tytuł w historii, a pierwszy od 1990 roku, był Bartosz Bereszyński. W kadrze na ten mecz zabrakło bramkarza Huberta Idasiaka.

Napoli ma 83 punkty, a na drugie miejsce z dorobkiem 66 awansował Juventus, który pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:0. Szczęsny rozegrał cały mecz, Milik został zmieniony w 65. minucie.

Turyńczycy wykorzystali sobotnią porażkę Lazio z AC Milan 0:2. Rzymianie z 64 punktami spadli na trzecią pozycję. Za nimi sklasyfikowane są ekipy Interu Mediolan - 63, AC Milan - 61 i Atalanty oraz AS Roma - po 58.

Fiorentina, która w czwartek rozegra pierwszy mecz półfinału Ligi Konferencji z FC Basel (rundę wcześniej wyeliminowała Lecha Poznań), ma 46 pkt i jest ósma.