Menu

Ryanair attempts to win back customers with £5 flights to France and Germany

Ryanair attempts to win back customers with £5 flights to France and Germany
Czy podróżni wrócą do Ryanaira? (Fot. Getty Images)
No-frills airline Ryanair has launched a one million seat fire-sale offering flights to Europe for as little as £5. After one of the worst weeks in its history, the Dublin-based carrier is attempting to win back customers with hundreds of rock-bottom prices this winter.
Advertisement
News available in Polish

Przewoźnik z Irlandii chce odzyskać podróżnych, którzy zapowiadali, że po masowych odwołaniach nie będą już korzystać z usług linii. W promocyjnych cenach bilety już mogą kupować chętni na loty z Londynu Stansted do Grenoble, w południowej Francji. Podróż do tego regionu w jedną stronę kosztuje 4 funty i 99 pensów. Ryanair ogłosił obniżkę również na trasie ze Stansted do Lorient w północnej Francji.

Nieco droższe bilety, ale wciąż poniżej 10 funtów, można kupić na podróż do Aalborg w Danii, Strasburg we Francji i Gdańska w Polsce. Za 9,99 funtów można polecieć także do Barcelony, Berlina i Bolonii.

Klienci Ryanaira nie mają ostatnio dobrej opinii na temat przewoźnika. Wiąże się to z decyzją o odwołaniach lotów. O zmianach w rozkładzie pasażerowie dowiadywali się w ostatniej chwili.

Linie pokrzyżowały plany nawet kilkuset tysiącom podróżnych. Przewoźnik – tłumacząc swoje działania – podał, że kasując część połączeń, chce podnieść punktualność swoich lotów. Miała ona w ostatnim czasie spaść z 90 do 80 proc. Ostatecznie Ryanair przyznał, że pojawiły się problemy ze skompletowaniem załóg samolotów. 

Irlandzkie linie lotnicze podały, że rozpoczęły wypłatę pierwszych odszkodowań pasażerom za odwołane loty. Zgodnie z unijnymi regulacjami, jeśli lot jest odwołany, pasażer ma prawo do zwrotu kosztów, zmiany planu podróży lub lotu powrotnego oraz prawo do uzyskania pomocy i odszkodowania. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.03.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.226 złUSD 3.426 złCHF 3.613 zł

  Sport


  Advertisement