Real Madrid draw, opportunity for Girona

Real Madryt tylko zremisował z Rayo Vallecano 1:1. (Fot. Getty Images)
Table-leading Real Madrid drew 1:1 with Rayo Vallecano at their rival's stadium in the 25th round of the Spanish Football Premier League. If Girona win today in the Basque Country against Athletic Bilbao, they will move three points closer to the leader.

Już w trzeciej minucie prowadzenie "Królewskim" dał Joselu, ale w 27. z rzutu karnego wyrównał Raul de Tomas. W doliczonym czasie drugiej połowy dwie żółte kartki zobaczył Dani Carvajal i goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Na ławce trenerskiej gospodarzy zadebiutował Inigo Perez, który pierwszy raz w karierze poprowadził jakąkolwiek drużynę samodzielnie. W tym tygodniu zmienił zwolnionego Francisco Rodrigueza.

Real powiększył dorobek do 62 punktów. Girona ma 56, a trzecia jest Barcelona z 54 "oczkami". Rayo Vallecano zgromadziło 25 i jest na 14. pozycji.

W sobotę "Duma Katalonii" wygrała w Vigo z Celtą 2:1, a obie bramki dla gości zdobył Robert Lewandowski.

Polak, który był najskuteczniejszy w całej lidze w poprzednim sezonie, ma w obecnych rozgrywkach 12 trafień. Liderem klasyfikacji strzelców jest Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt z 16 golami. Wczoraj nie wystąpił z powodu kontuzji.