No relief for Ronaldo. Penalty maintained

Cristiano Ronaldo został zawieszony na pięć meczów. (Fot. Getty Images)
The suspension of Cristiano Ronaldo's five matches has been maintained by the Spanish Football Federation. Real Madrid CF got a red card on Sunday's Super Bowl match against Barcelona and pushed the referee aside.

Real wygrał ten mecz 3:1. Ronaldo musiał opuścić boisko w wyniku dwóch żółtych kartek. Pierwszą dostał za zdjęcie koszulki, po strzeleniu w 80. minucie gola.

Drugą zobaczył dwie minuty później, gdy przewrócił się w polu karnym po starciu z Samuelem Umtitim i domagał się rzutu karnego. Sędzia takie zachowanie uznał za próbę wymuszenia. Portugalczyk niezadowolony z decyzji odepchnął arbitra.

Ronaldo tym samym nie zagra w środowym rewanżu z "Dumą Katalonii" oraz w czterech pierwszych kolejkach Primera Division.