French Open 2017: Andy Murray beats Kei Nishikori in quarter-finals

Murray nie miał łatwego startu podczas rozgrywek, ale złapał rytm... (Fot. Getty Images)
Britain's Andy Murray reached his fourth consecutive French Open semi-final with a four-set win over Kei Nishikori in Paris. The world number one came through 2-6 6-1 7-6 (7-0) 6-1 against the Japanese eighth seed at Roland Garros.

Rozstawiony z "ósemką" Japończyk niespodziewanie dobrze rozpoczął mecz z faworytem, oddając mu tylko dwa gemy w pierwszym secie. Później jednak równorzędną walkę nawiązał tylko w trzeciej odsłonie, którą przegrał po tie-breaku. Pozostałe partie to wysokie zwycięstwa lidera rankingu światowego.

Szkot był w finale ubiegłorocznej edycji turnieju. Wcześniej z rywalizacji odpadł jego pogromca Serb Novak Djokovic (2.). Uległ w trzech setach Dominicowi Thiemowi (7.). Półfinałowym rywalem Austriaka będzie Hiszpan Rafael Nadal (4.).

Murray miał nie najlepszy początek sezonu, a i pierwsze mecze trwającego turnieju nie mogły napawać jego kibiców optymizmem. Z każdym kolejnym występem Szkot grał jednak coraz pewniej. Wczoraj miał moment słabości w pierwszym secie, ale później odnalazł już właściwy rytm.

Wawrinka (3.) był rywalem Murraya w półfinale French Open także przed rokiem. Wówczas bronił tytułu, ale przegrał ze Szkotem w czterech setach. Nie pokonał tego rywala od 2015 roku, a łącznie wygrał z nim siedem razy w 10 próbach.