Carabao Cup semi-final draw confirmed as Man Utd and Tottenham discover fate

Mecz w Stoke zakończył się porażką gospodarzy - Spursi pokonali ich 3:1. (Fot. Getty Images)
Manchester United will host local rivals Manchester City in the Carabao Cup semi-finals. Championship side Brentford will face a trip to fellow Londoners Tottenham Hotspur in the other semi-final as the race to lift the first major silverware of the domestic season hots up. Ties will be played in the week commencing January 4.

"Spurs" pokonali na wyjeździe grający na drugim poziomie Stoke City 3:1. W 22. minucie prowadzenie gościom zapewnił pozyskany we wrześniu z Realu Madryt Gareth Bale. Miejscowi wyrównali w 53. minucie po trafieniu reprezentanta Irlandii Północnej Jordana Thompsona.

W końcówce jednak awans ekipie trenera Jose Mourinho zapewnili Walijczyk Ben Davis oraz kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane.

W półfinale "Koguty" spotkają się z ekipą z południowo-zachodniego Londynu - Brentfordem. Czwarta obecnie drużyna The Championship we wtorek wygrała z Newcastle United 1:0 i po raz pierwszy w 131-letniej historii klubu awansowała do półfinału jednych z dwóch głównych pucharowych rozgrywek w Anglii.

W drugim półfinale dojdzie do derbów Manchesteru. Na broniące trofeum City, które we wtorek pokonało w Londynie przeżywający wyraźny kryzys Arsenal 4:1, trafi zespół United.

"Czerwone Diabły" w samej końcówce rozstrzygnęły losy wyjazdowego pojedynku z Evertonem. Gole dla piłkarzy trenera Ole Gunnara Solskjaera zdobyli Urugwajczyk Edinson Cavani i Francuz Anthony Martial.

"Zagraliśmy świetny mecz, kontrolowaliśmy przebieg gry. Stworzyliśmy trzy, cztery doskonałe okazje do zdobycia gola, ale długo brakowało precyzji. W końcu wielką klasę pokazał Edinson Cavani. Mam nadzieję, że uda się zdobyć to trofeum, bo bardzo nam na tym zależy" - ocenił spotkanie na antenie BBC kapitan "ManU" Harry Maguire.