Arsenal's showdown with Kiwior in the line-up, a rematch of recent defeats to WHU

Arsenal dosłownie rozbił West Ham wygrywając aż 6:0. (Fot. Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)
Arsenal London defeated West Ham United away by as much as 6:0 in a derby match of the 24th round of the English Premier Football League, rematching two defeats this season. Jakub Kiwior played the entire match in the colours of the visitors, while among the hosts, Lukasz Fabianski was the reserve goalkeeper.

"Arsenal dokonał słodkiej zemsty" - napisała agencja Reuters.

"Kanionierzy" grali w tym sezonie wcześniej dwukrotnie z "Młotami". 1 listopada ulegli temu rywalowi 1:3 na wyjeździe w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej, natomiast 28 grudnia przegrali 0:2 u siebie w Premier League, marnując wiele dogodnych okazji.

Nic więc dziwnego, że Arsenalowi bardzo zależało na rewanżu. Udało się to w spektakularny sposób, a wszystkie bramki padły od 32. do 65. minuty.

Do przerwy "Kanonierzy" prowadzili 4:0 po bramkach Williama Saliby, Bukayo Saki (z rzutu karnego), Gabriela Magalhaesa i Leandro Trossarda. Kibice gospodarzy gwizdali na swoich piłkarzy, a niektórzy opuszczali wcześniej trybuny.

W 63. minucie na 5:0 podwyższył Saka, zaś chwilę potem wynik ustalił - asystujący wcześniej przy dwóch golach - Declan Rice, były pomocnik West Ham United.

Rice prawie całą dotychczasową karierę spędził w WHU, a do Arsenalu przeszedł latem 2023 roku za ponad 100 milionów funtów. Po zdobyciu bramki nie okazywał radości, ale świętowali za to fani Arsenalu na trybunach, bo ich drużyna wciąż liczy się w walce o mistrzostwo.

To najwyższa porażka "Młotów" w lidze w roli gospodarza od 1963 roku, gdy drużyna uległa Blackburn Rovers 2:8.

Arsenal z 52 punktami jest trzeci w tabeli. Ma taki sam dorobek jak wicelider Manchester City (mistrz Anglii rozegrał jedno spotkanie mniej), a prowadzi Liverpool - 54. West Ham zajmuje ósme miejsce - 36.