Arsenal beat the leader

Piłkarze Arsenalu pokonali Liverpool w ligowym szlagierze. (Fot. Getty Images)
Arsenal defeated table-leading Liverpool 3:1 in London and moved up to the position of vice-leader of the English Football Premier League. After 23 rounds, the 'Canaries' have 49 points and lose two points to yesterday's rival. Jakub Kiwior played the entire second half in their colours.

Wszystkie gole zdobyli zawodnicy gospodarzy, przy czym w doliczonym czasie pierwszej połowy przypadkowo do niewłaściwej bramki piłkę skierował Brazylijczyk Gabriel Magalhaes.

Wcześniej prowadzenie "Kanonierom" dał Bukayo Saka (14.), a w drugiej połowie przywrócił je Brazylijczyk Gabriel Martinelli (67.). Wynik ustalił po indywidualnej akcji Belg Leandro Trossard (90+2.). Wówczas "The Reds" grali już w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył francuski obrońca Ibrahima Konate (88.).

To druga ligowa porażka Liverpoolu w tym sezonie i druga w... północnym Londynie. We wrześniu podopieczni niemieckiego szkoleniowca Juergena Kloppa ulegli Tottenhamowi Hotspur 1:2 w kontrowersyjnych okolicznościach - po ewidentnym błędzie sędziów VAR.

Z tego rozstrzygnięcia może cieszyć się też trzeci w tabeli Manchester City. Broniący tytułu podopieczni Hiszpana Josepa Guardioli mają 46 punktów, ale rozegrali o dwa spotkania mniej od czołowej dwójki. W tej kolejce w poniedziałkowy wieczór zmierzą się na wyjeździe z Brentfordem.

Wcześniej wczoraj rozegrano trzy inne spotkania: AFC Bournemouth zremisowało u siebie z Nottingham Forest 1:1, Chelsea Londyn niespodziewanie uległa przed własną publicznością Wolverhampton Wanderers 2:4 (hat-trick Brazylijczyka Matheusa Cunhi), a Manchester United gładko ograł West Ham United 3:0.

W barwach tej ostatniej drużyny całą drugą połowę rozegrał Łukasz Fabiański, który zmienił Alphonse'a Areolę. Francuz doznał kontuzji głowy i nie mógł kontynuować gry.

"Młoty" są na siódmej pozycji i mają 36 punktów. Tuż nad nimi sklasyfikowany jest ich niedzielny rywal - 38 pkt.