Around Great Britain: Unknown third in the final standings

Katarzyna Niewiadoma (pierwsza po prawej) zajęła trzecie miejsce. (Fot. Getty Images)
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) took third place in the final classification of the six-stage women's Tour. Italian Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) triumphed.

Longo Borghini zapewniła sobie końcowy sukces finiszując na trzecim miejscu na mecie ostatniego etapu. Bonifikata sprawiła, że wyprzedziła dotychczasową liderkę Australijkę Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) o jedną sekundę. Niewiadoma ukończyła dzisiejszy odcinek na 20. pozycji i w końcowej klasyfikacji straciła do triumfatorki 5 sekund.

Na 14. miejscu ukończyła Women's Tour (impreza ma najwyższą kategorię World Tour) druga polska zawodniczka Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), tracąc do Longo Borghini 2.17.

Ostatni, płaski etap z Chipping Norton do Oksfordu (142,9 km) zakończył się zwycięstwem Holenderki Loreny Wiebes (DSM), która wcześniej była najszybsza na mecie drugiego i trzeciego etapu.

Katarzyna Niewiadoma wdarła się do czołówki na czwartym etapie, plasując się na drugiej pozycji, tuż za Brown, a przed Longo Borghini. Na piątym odcinku Polka znów była w czołówce finiszując także na drugim miejscu za Longo Borghini, a przed Brown.

Niewiadoma triumfowała w tych zawodach w 2017 roku, a w 2019 zajęła drugie miejsce.