Turniej ATP w Barcelonie: Wygrana wracającego po przerwie Nadala

Rafael Nadal powrócił do gry po ponad rocznej przerwie. (Fot. PAU BARRENA/AFP via Getty Images)
Rafael Nadal wygrał z Włochem Flavio Cobollim 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP Tour 500 na kortach ziemnych w Barcelonie. 37-letni Hiszpan wraca do gry po długiej przerwie. Poprzedni oficjalny mecz rozegrał 5 stycznia w Brisbane.

Przegrał wtedy z Australijczykiem Jordanem Thompsonem. Następnie ze względów zdrowotnych zrezygnował z udziału w Australian Open. Zwycięzca 22 turniejów wielkoszlemowych spadł na 644. miejsce w rankingu ATP, gdyż nie grał przez większość 2023 roku.

Hiszpan w czerwcu 2022 roku pokonał Norwega Caspera Ruuda w finale French Open i 14. raz w karierze triumfował na kortach Rolanda Garrosa. Był to jego ostatni wielki sukces. Po odpadnięciu z Australian Open w styczniu 2023 roku leczył kontuzje i wycofał się z rywalizacji.

Rywalem Nadala w drugiej rundzie turnieju w Barcelonie będzie rozstawiony z numerem czwartym Australijczyk Alex de Minaur.