Poważna kontuzja oznacza koniec sezonu dla Roberta Gumnego w Bundeslidze

Robert Gumny w tym sezonie już nie zagra. Czeka go półroczna przerwa. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Augsburga Robert Gumny podczas wtorkowego treningu zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Oznacza to, że sześciokrotnego reprezentanta Polski czeka co najmniej półroczna przerwa. Prawy obrońca w tym sezonie wystąpił w 13 meczach niemieckiej Bundesligi.

Gumny po raz ostatni w drużynie narodowej wystąpił 24 marca 2023 roku w przegranym 1:3 meczu z Czechami w Pradze.

W seniorskiej reprezentacji zadebiutował 11 listopada 2020 roku za kadencji Jerzego Brzęczka w towarzyskim starciu z Ukrainą (2:0). Selekcjoner Czesław Michniewicz powołał go na mistrzostwa świata, jednak w Katarze nie zagrał nawet minuty.

25-latek jest wychowankiem Lecha Poznań. Po kilku sezonach w pierwszym składzie "Kolejorza" w 2020 roku przeszedł do Augsburga. W tym sezonie stracił miejsce w pierwszym składzie. Ostatni raz pojawił się na boisku 17 lutego w przegranym 0:1 meczu z Mainz.

Aubsburg wygrał cztery ostatnie starcia w Bundeslidze. Z dorobkiem 35 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli, traci pięć do szóstego Eintrachtu Frankfurt i ma szanse zakwalifikować się do Ligi Konferencji.