Manchester City nie dał szans drużynie Modera

Piłkarze Manchesteru City w świetnym stylu ograli Brighton. (Fot. Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)
Broniący tytułu Manchester City gładko wygrał na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 4:0 w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej i wciąż jest najpoważniejszym kandydatem do triumfu w tych rozgrywkach. W składzie gospodarzy wystąpił Jakub Moder.

Goście już do przerwy prowadzili 3:0 po trafieniach Belga Kevina De Bruyne efektownym "szczupakiem" (17.) oraz dwóch Phila Fodena (26. i 34.).

Wynik ustalił w drugiej połowie Argentyńczyk Julian Alvarez (62.). Moder grał do 56. minuty.

To 18. z rzędu ligowy mecz mistrzów Anglii bez porażki. Cztery ostatnie wygrali, zdobywając co najmniej cztery bramki.

"The Citizens" zgromadzili 76 punktów i zajmują drugie miejsce. Mają punkt straty do prowadzącego Arsenalu, ale rozegrali też o jedno spotkanie mniej od londyńczyków.

Na trzecim miejscu jest Liverpool - 74 pkt. Brighton pozostaje na 11. pozycji z dorobkiem 44 pkt.

Niespodziewana porażka Liverpoolu, dla którego mistrzostwo się oddala...