Liga francuska: Lens wiceliderem, asysta Frankowskiego

Przemysław Frankowski rozegrał całe spotkanie, a przy drugim golu dla RC Lens zaliczył nawet asystę. (Fot. DENIS CHARLET/AFP via Getty Images)
Piłkarze RC Lens pokonali u siebie dotychczasowego wicelidera Olympique Marsylia 2:1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Asystę przy drugim golu dla gospodarzy zaliczył Przemysław Frankowski. W końcówce na boisko weszli jego klubowi koledzy - Adam Buksa i Łukasz Poręba.

Gospodarze prowadzili od 42. minuty po golu Seko Fofany. Po godzinie meczu było już 2:0.

Prawą stronę przedarł się wówczas Frankowski, dośrodkował na pole karne, a tam skutecznym uderzeniem głową popisał się Lois Openda. Dla będącego w świetnej dyspozycji Belga to już osiemnaste trafienie w obecnym sezonie Ligue 1.

Piłkarzy z Marsylii stać było tylko na trafienie w końcówce spotkania - w 88. minucie bramkę zdobył Dimitri Payet.

Frankowski, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę, rozegrał całe spotkanie. Od 89. minuty w ekipie gospodarzy grał Buksa, a po chwili na boisku pojawił się równie Poręba.

To był ważny mecz dla obu drużyn. RC Lens z dorobkiem 72 punktów awansował na drugie miejsce i przy okazji zepchnął marsylczyków na trzecie (70).

Lider Paris Saint-Germain (75) zagra dzisiaj na wyjeździe z osiemnastym Troyes.