Celtic po raz 54. zdobył mistrzostwo!

Celtic świętuje zasłużone zwycięstwo. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Celticu Glasgow wygrali na wyjeździe 5:0 z Kilmarnock i zapewnili sobie 54. tytuł mistrza Szkocji. Przed ostatnią kolejką 'Celtowie' mają sześć punktów przewagi nad Glasgow Rangers. W ostatnich 13 latach wygrywali ligę szkocką 12 razy.

W meczu z Kilmarnock Celtic objął prowadzenie w piątej minucie po golu Adama Idaha. Jeszcze przed przerwą przewagę gości powiększyli Daizen Maeda i James Forrest. W drugiej połowie Matt O'Riley zaliczył dublet.

Celtic przypieczętował tytuł po zdobyciu 90 punktów w 37 meczach. "Celtowie" mogą sięgnąć też po Puchar Szkocji. 25 maja na stadionie Hampden Park w Glasgow zmierzą się w finale z Rangersami.

Ostatnim klubem spoza Glasgow, który zdobył mistrzostwo Szkocji było Aberdeen w 1985 roku. Od tamtej pory ligę szkocką wygrywali wyłącznie Celtic lub Rangers.

Zawodnikiem Celtiku jest Maik Nawrocki, który do zeszłego sezonu grał w Legii Warszawa.