Australian Open: Odpadła triumfatorka ostatniego US Open

Brytyjska tenisistka Emma Raducanu pożegnała się już z wielkoszlemowym turniejem Australian Open. (Fot. MARTIN KEEP/AFP via Getty Images)
Na drugiej rundzie udział w Australian Open zakończyła Emma Raducanu. 19-letnia brytyjska tenisistka, która we wrześniu sensacyjnie wygrała inną wielkoszlemową imprezę US Open, niespodziewanie przegrała z 98. w światowym rankingu Danką Kovinic z Czarnogóry 4:6, 6:4, 3:6.

Początek meczu nie zwiastował problemów rozstawionej z numerem 17 Raducanu. Szybko wygrała trzy pierwsze gemy i wydawało się, że błyskawicznie awansuje do kolejnej rundy. Później jednak bardzo doskwierał jej pęcherz, który pojawił się na dłoni.

Skorzystała z przerwy medycznej, ale na niewiele się to zdało. Po przegranym pierwszym secie Brytyjka mimo bólu starała się walczyć. Kolejna partia padła jej łupem, jednak ostatecznie nie dała rady odnieść zwycięstwa.

Rywalką Kovinic w trzeciej rundzie będzie albo rozstawiona z numerem 14 Rumunka Simona Halep, albo Brazylijka Beatriz Haddad Maia.