"Lillies" - przedstawienie grupy teatralnej z Edyburga w Aberdeen
Imprezy i wydarzenia › Teatr, Kino
Sobota,
Godzina: w opisie

Patronat:
"Lillies" - przedstawienie grupy teatralnej z Edyburga w Aberdeen
Inscenizacja słynnej ballady Adama Mickiewicza utrzymanej w klimacie krwawych tragedii Szekspira. Historia zbrodniarki, która zasiewając na grobie swojej ofiary lilie – odwieczny symbol niewinności i czystości – łamie ustalony alfabet natury.

Problem winy i kary przeniesiony zostaje w sferę zjawisk nadprzyrodzonych, a sprawiedliwość wymierzana będzie na pograniczu światów przez nieziemskie istoty, zza grobu… Czy główna bohaterka zdoła uniknąć kary?

Dajcie się uwieść magii romantycznego teatru grozy, przenosząc się z nami w ten niezwykły świat dziwów i cudów. Gwarantowana moc silnych wrażeń!

Godz. 16:00 - Przed spektaklem odbędzie się recepcja w galerii i otwarcie wystawy "Kobiety Niepodległości". Historyk prof. Zdzisław Biegański z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wygłosi referat o jednej z bohaterek wystawy.

Godz.17:00 - Czytanie z dr Helen Lynch (University of Aberdeen), autorki książek "Elephant and the Polish question" oraz "Tea for the rent boy".


Godz.18.00 w conference room - Dr Elwira Grossman wygłosi wykład o Mickiewiczu "Power of Invisible: Adam Mickiewicz and his poetic world"


Godz. 19:00 - "Lillies" - przedstawienie grupy teatralnej z Edyburga "Lustro Sceny/ Mirror of the Stage"

 

Lustro SCENY to międzypokoleniowa, dwujęzyczna grupa teatralna założona w 2013 roku w Edynburgu, z potrzeby serca i pasji do teatru. Zespół tworzą twórcy zawodowi i amatorzy. Zamysłem jest kultywowanie kultury oraz języka polskiego wśród polskiej emigracji, jak również promowanie polskiego dziedzictwa wśród społeczności brytyjskiej.


Po spektaklu muzycy "Melting Pot Collective" zagrają dla gości w "Caffee Bar".

3 listopada 2018, godz. 19:00

Aberdeen Arts Centre, 33 King St, Aberdeen AB24 5AA

Bilety £10 dostępne już dzisiaj w linku:

- Lokalizacja miejsca
 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Akademia 3 Maja

POSK - Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny Londyn238-246 King StreetW6 0RF
Szpaku na Wyspach

Rebellion Manchester Manchester2B Whitworth St WM1 5WZ