Warsztat "Wychowanie bez nagród i kar" w Dublinie
Imprezy i wydarzenia › Seminarium
Poniedziałek,
Godzina: 18:00

Patronat:
Warsztat "Wychowanie bez nagród i kar" w Dublinie
Warsztat z Agnieszką Stein

Zapraszamy serdecznie na warsztaty z Agnieszką Stein, psychologiem i autorką książek "Dziecko z bliska”, "Potrzebna cała wioska”, "Akcja adaptacja” – Wychowanie bez nagród i kar.

Agnieszka o warsztacie:
"Rodzicielstwo jest w tej chwili spostrzegane jako bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ilość porad i poradników dotyczących wychowania rośnie z każdym rokiem. A mimo takiego dostępu do informacji często rodzice czują się zagubieni i bezradni w swoich relacjach z dziećmi.

Coraz więcej jest też rodziców, którzy chcieliby budować te relacje bardziej świadomie. Rozwijać się w swojej rodzicielskiej roli. Kiedy pojawiają się trudne sytuacje wychowawcze, rodzice sięgają po stare tradycyjne metody i czasem dostrzegają, że nie spełniają one do końca ich oczekiwań. Zastanawiają się wtedy, w czym leży problem, i zaczynają poszukiwania.

Na spotkaniu postaram się więc opowiedzieć, jak w prosty sposób podejmować decyzje dotyczące tego, która metoda może się sprawdzić w relacjach z dziećmi, a którą warto potraktować ostrożnie. Pokażę, dlaczego tak wiele rodziców ma wątpliwości dotyczące karania swoich dzieci. Czasem czują dyskomfort albo nie rozumieją reakcji swoich dzieci. Zaproponuję też parę sposobów i narzędzi dużo skuteczniejszych w wychowaniu niż karanie czy nagradzanie.”

Prowadzący: Agnieszka Stein

Agnieszka o sobie: "Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.

Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę poświęconą rodzicielstwu bliskości.

Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: "Dziecko z bliska" i "Dziecko z bliska idzie w świat.”

W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia książek Agnieszki, łącznie z najnowszą „Potrzebna cała wioska” – , z 10% rabatem od cen okładkowych oraz kilku innych książek wydawnictwa Mamania.

Gdzie: Biblary, CIE Hall Sports&Social Club, 1 Library Square, Inchicore, Dublin 8
Kiedy: 2 lipca (poniedziałek), godz. 18:00 - 21:00

Darmowy parking

Informacje/zapisy (mailowe):
e-mail: a-kubas@wp.pl

FB:

Cena: 35 euro za osobę, 60 euro za parę
Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) zostaną wysłane w mailu organizacyjnym.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

Zapraszamy!!!

- Lokalizacja miejsca
 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego wydarzenia.

Bądź pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama