Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

KinoTerapia zaprasza: "After Life", czyli gdy odechciewa się żyć

Kulturalny mixOnline
KinoTerapia zaprasza: "After Life", czyli gdy odechciewa się żyć
W ramach kolejnego wydarzenia w ramach projektu "KinoTerapia" organizatorzy zapraszają na wspólne oglądanie fragmentów serialu "After Life" z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom.

Tony, główny bohater „After Life”, cierpi z powodu żałoby. Jego ukochana żona Lisa odeszła po długiej walce ze złośliwym nowotworem. W wyniku jej śmierci Tony traci chęci do życia. Staje się zgorzkniały i sarkastyczny, odsuwa się od bliskich chcących mu pomoc, rani innych będąc sam w bólu. Widzowie obserwują jego zmagania z depresją przez pryzmat zwykłego słodko-gorzkiego życia bohatera, którego nawet w tak trudnych chwilach nie opuszcza go poczucie humoru.

W czasie ostatniego roku wielu z nas musiało się zmierzyć ze stratą. Jest to temat trudny, delikatny, ale też bardzo ważny. Być może nawet niektórzy z nas czuli się podobnie jak Tony, inni byli zmuszeni patrzeć na cierpienie bliskiej osoby. Dlatego z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom zapraszamy do wspólnego oglądania fragmentów serialu "After Life", który podejmuje ten temat w bardzo osobliwy, ale nie pozbawiony empatii sposób.

Wraz z psycholog Magdaleną Kosmalą i dziennikarką Magdaleną Grzymkowską, posiadaczką certyfikatu ASIST (Applied Suicide Intervention Skills Training) zastanowimy się nad różnymi sposobami radzenia sobie z myślami samobójczymi oraz postawami wsparcia dla osób ich doświadczających.

KinoTerapia to klub dyskusyjny, który wykorzystuje kinowe hity jako pretekst do wymiany poglądów na tematy z obszaru psychologii. Spotkania są bezpłatne i mają charakter warsztatowy, a każdy z uczestników jest zachęcany do aktywnej rozmowy. W czasie zamkniętej sesji uczestnicy oglądają fragmenty filmów (bez ujawniania szczegółów fabuły), a następnie w podgrupach debatują o przedstawionym problemie. Nad przebiegiem dyskusji czuwają ekspertki ds. psychologii i komunikacji społecznej.

Projekt jest skierowany do Polaków i osób polskojęzycznych mieszkających w Wielkiej Brytanii, a w szczególności w Szkocji i działa pod auspicjami edynburskiej organizacji Feniks – Counselling, Personal Development and Support Services Ltd. W czasie lockdownu spotkania odbywają się online za pośrednictwem platformy Zoom. Link do sesji otrzymują zarejestrowani uczestnicy.

Reklama
Ostatnio dodane
Reklama