Ostapenko upsets Swiatek in Indian Wells

​Iga Świątek (na zdj.) nie zdołała pokonać Łotyszki Jeleny Ostapenko i awansować do ćwierćfinału prestiżowego turnieju WTA w Indian Wells. (Fot. Tim Nwachukwu/Getty Images)
Less than 24 hours after top seed Karolina Pliskova was defeated by Brazilian lucky loser Beatriz Haddad Maia, Jelena Ostapenko knocked No.2 seed Iga Swiatek out of the BNP Paribas Open.

Rozstawiona z numerem drugim Świątek do tej pory grała w Kalifornii bardzo dobrze, pokonując bez straty seta Chorwatkę Petrę Martic i Rosjankę Weronikę Kudermietową. We wtorek prowadziła w pierwszym secie 4:3 i miała swój serwis, ale nie wykorzystała przewagi. Drugą partię rozpoczęła od przełamania serwisu Łotyszki i prowadziła 3:1, lecz pięć kolejnych gemów wygrała rywalka.

"Gdybym grała przeciwko zawodniczce, która daje trochę czasu zanim uderzy, być może byłabym w stanie wejść w swój rytm. Ale Ostapenko tak nie gra i mimo tego, że w każdym z setów miałam przewagę, to nie mogłam się odnaleźć podczas meczu. Miałam kłopoty z rozwiązywaniem problemów na korcie. Nie potrafiłam zmienić czegoś, żeby przeszkodzić rywalce, wybić ją z rytmu. Miałam słabszy dzień" - przyznała po meczu Świątek.

Dzień wcześniej Polka odpadła z debla, w którym grała razem z Amerykanką Bettanie Mattek-Sands.

W singlu w drugiej rundzie zostały wyeliminowane Magda Linette i Magdalena Fręch, a w kwalifikacjach Katarzyna Kawa. W pierwszej rundzie debla przegrała natomiast Alicja Rosolska, która występowała z Japonką Nao Hibino.

W Indian Wells pozostał w grze rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz. W pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, a później wyeliminował Australijczyka Alexeia Popyrina i Amerykanina Francesa Tiafoe. W obu meczach nie stracił seta. W 1/8 finału rywalem polskiego tenisisty będzie Rosjanin Asłan Karacew.

Sukces Magdaleny Fręch w Indian Wells. "Nie odpuściłam żadnej piłki"