Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Southern Rail, Thameslink and Gatwick Express commuters hit by disruption and cancellations

Southern Rail, Thameslink and Gatwick Express commuters hit by disruption and cancellations
W wielu regionach kraju pojawiły się powodzie. (Fot. Getty Images)
Commuters travelling into London are facing travel misery after thunderstorms prompted floods in the south-east.
Advertisement
News available in Polish

Problemy na kolei zaczęły się po ostatnich burzach, które doprowadziły do licznych powodzi na południowym wschodzie Anglii. 

Met Office wydało żółte ostrzeżenie przed kolejnymi burzami w środkowej i wschodniej Anglii. Wciąż obowiązuje również zagrożenie powodziowe wydane dla półncnej Walii i Anglii. 

Wiele połączeń pomiędzy Londynem a wschodnim i zachodnim wybrzeżem zostało odwołanych, a inne znacznie opóźnione. Największe problemy odnotowano u takich przewoźników jak Southern Rail, Thameslink oraz Gatwick Express. Problemy odczuwalne są jednak u wszystkich przewoźników.

Niektórzy podróżujący koleją skarżyli się na Twitterze na to, że "utknęli w drodze" lub "są ściśnięci w wagonach".

"Próbowałem dostać się do Londynu od 5:20 rano. Deszcz nie jest ich winą, ale to, że na mostach stoją puste pociągi i uniemożliwiają przejazd tym pełnym pasażerów, to efekt ich złego planowania" - skomentował ok. godz. 8:00 jeden z internautów. 

"Pociąg jest pełen ludzi z bagażami w drodze na Gatwick. Ci, którzy próbowali dostać się gdzieś indziej niż na lotnisko, z trudem weszli do środka" - dodał inny.

Rzecznik Southern Rail przekazał, że wykwalifikowany personel usuwa obecnie wodę z torów w Haywards Heath, gdzie opady deszczu zablokowały całą trasę.

Chaos komunikacyjny zaobserwowano również na drogach - jak donosi BBC London Travel, wiele głównych tras zostało zalanych i trwa usuwanie skutków nadmiernych opadów.

Władze Londynu zaapelowały jednocześnie do kierowców poruszających się po stolicy, aby "uzbroili się w cierpliwość i zarezerwowali dodatkowy czas na dojazd".

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Advertisement