Menu

Hulajnogi elektryczne mogą być wkrótce legalne na Wyspach

Hulajnogi elektryczne mogą być wkrótce legalne na Wyspach
Te zeroemisyjne pojazdy mogą osiągnąć prędkość 45 km/h. (Fot. Getty Images)
Brytyjski resort transportu rozważa zalegalizowanie elektrycznych hulajnóg na drogach Wielkiej Brytanii. Obecnie można się nimi poruszać jedynie na prywatnych terenach - informuje 'Metro'.
Reklama

Departament Transportu (DfT) analizuje, jakie przepisy należy zaktualizować, aby uwzględnić zmiany w sposobie przemieszczania się ludzi i transportu towarów. Urzędnicy przyglądają się m.in. wykorzystaniu hulajnóg z napędem elektrycznym.

Te zeroemisyjne pojazdy mogą osiągnąć prędkość 45 km/h. Są już wykorzystywane do krótkich podróży w wielu europejskich krajach, a także w USA.

W Wielkiej Brytanii można co prawda wynająć hulajnogi od takich firm, jak Lime czy Bird i poruszać się nimi po prywatnym terenie, ale są one wciąż zakazane na publicznych drogach i chodnikach w UK.

Resort transortu zaznacza, że nie planuje natychmiastowego zalegalizowania "elektryków" i jednocześnie przypomina obywatelom, aby mieli jasność co do tego, gdzie mogą ich używać. 

"Miasta na całym świecie już czerpią korzyści z innowacyjnych form transportu, takich jak elektryczne" - hulajnogi zauważa Richard Corbett, szef Bird UK, dodając, że "zalety tej technologii są oczywiste". "Wystarczy wymienić korzyści dla środowiska czy ruchu drogowego" - zaznacza prezes firmy, cytowany przez "Metro".

W podobnym tonie wypowiada się dyrektor generalny Lime, Jaanaki Momaya. "W zeszłym roku pomogliśmy setkom tysięcy mieszkańców Paryża w podróżowaniu za pomocą naszych e-hulajnóg. Mamy nadzieję, że pewnego dnia reforma istniejącego prawodawstwa pozwoli nam zaoferować tę usługę mieszkańcom Wielkiej Brytanii" - podkreśla Momaya.

  Komentarze
  • Jadwiga Andegaweńska
   20 marca, 06:40

   A w Polsce na drogach milion ukrainców wywozi zarobione pieniądze z kraju, zamiast kupić hulajnoge

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.12.2019
  GBP 5.076 złEUR 4.285 złUSD 3.850 złCHF 3.918 zł

  Sport


  Reklama